החורף כבר כאן: שלג ראשון בחרמון

פסגתו של ההר הגבוה ביותר בישראל נצבעה הלילה לבן אחרי שפתיתים נצפו בנקודה הגבוהה ביותר שברכס. עם זאת, האתר טרם נפתח לגולשים. "הכמות עדיין אינה מספיקה, אך אני מקווה שמדובר בסימן לבאות", סיפר מנכ"ל האתר

החורף אמנם טרם החל רשמית, אך בפסגת הר החרמון החלו לרדת הלילה פתיתים ראשונים של שלג. למרות זאת, כמות המשקעים הנוכחית - שירדה רק במפלס העליון של ההר - אינה מספיקה לפתיחתו של האתר לגולשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנכ"ל אתר החרמון, שאול אוחנה, סיפר על ההתרגשות לקראת החורף, והביע את תקוותו שהעונה הגשומה תביא עמה כמויות משקעים נאות. "השלג ירד רק ברכס הגבוה ביותר של ההר", אמר, והוסיף כי "באתר עצמו אין טיפת שלג. אני מקווה שמדובר במקדמה וסימן לבאות". הוא הדגיש, כי ההכנות לקראת ימי השלג נמשכות ביתר שאת.

מפל סער, למרגלות החרמון (חדשות 2)

הבוקר נמדדו בנקודה הגבוהה ביותר של הר החרמון שתי מעלות בלבד, אך יודגש כי המטיילים שתכננו להגיע לאתר - לא ימצאו בו שלג, זאת מכיוון שבתחתית הרכס עדיין חמים.

מטיילות שהגיעו היום למקום הביעו את אכזבתן ממזג האוויר האביבי ששורר באזור. "עבדו עלינו", התלוננו. "הבטיחו לנו חורף - והיום היה יום יפה. נבוא עוד כמה חודשים, כשיהיה יותר סוער", הוסיפו.