אין פריצת דרך - שביתת האחיות נכנסת ליומה השלישי

לאחר יום נוסף של משא ומתן בין האוצר לבין הסתדרות האחיות שוב לא הצליחו הצדדים להגיע להסכמה. מחר יחל יומה השלישי של השביתה, במהלכה ימשיכו האחיות לעבוד מתכונת שבת. האחיות שובתות במחאה על תנאי העסקתן ודורשות לפתור את מצוקת כוח האדם. באוצר טוענים בתגובה: הדרישות מופרזות נוכח המציאות הכלכלית הקשה

שביתת האחיות נכנסת ליומה השלישי (חדשות 2)

המשא ומתן בין הסתדרות האחיות לאוצר הסתיים גם הערב ללא תוצאות, מה שאומר שמחר יימשכו זה היום השלישי העיצומים - והאחיות יעבדו במתכונת שבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האחיות שובתת במחאה על תנאי העסקתן ודורשות לפתור את מצוקת כוח האדם. במשרד האוצר אומרים כי דרישות האחיות מופרזות ובפגישה עמן הוצעו להן מספר אפשרויות כדי לפתור את המחלוקות. כמו כן קוראים באוצר לאחיות לשוב מיד לעבודה סדירה במקביל להמשך ההידברות.

"גם הערב הצענו מגוון הצעות שנועדו לפתור את הסכסוך והמחלוקות עם האחיות", נמסר ממשרד האוצר. "עם זאת, יש לזכור כי אנו נמצאים במציאות כלכלית לא פשוטה. לא ניתן להתנתק מכך ולהעלות דרישות מופרזות. למשרד האוצר אחריות לדאוג למערכות הבריאות ולמשק כולו גם למחרת ההסכם עם האחיות".

"הממשלה דחפה את האחיות לשביתה"

ממשרד הבריאות נמסר כי עקב שביתת האחיות חלה היום ירידה משמעותית של 30%-50% בפעילות בחדרי הניתוח. כמו כן קיימת ירידה משמעותית, האטה ותורים ארוכים בפעילות המרפאות בבתי החולים. עוד נמסר כי בחלק מחדרי המיון ישנו עומס רב, בעוד שבאחרים נרשמה דווקא ירידה בפעילות - ככל הנראה לאור העובדה שהציבור מודע לשביתה ולא מגיע. בחדרי הלידה נמשכת הפעילות כסדרה וניתן מענה מלא לפונים לבתי החולים.

"אנחנו לא רוצות שביתה אבל הממשלה דחפה את האחיות לכך", אמרה לפני מספר ימים יושבת ראש הסתדרות האחריות אילנה כהן. "אני מציעה לכל אזרחי ישראל להיכנס לבתי החולים ולראות את המטופלים שוכבים כמו הומלסים במסדרונות כי אין מספיק אחיות. הדבר הזה צריך להיות הדבר הראשון בסדר היום של ישראל. במשך שנתיים נאבקנו כדי למנוע את העומסים הבלתי אפשריים במוסדות השונים".