יום של גשם: מפלס הכינרת עלה ב- 1.5 ס"מ

הגשם שהחל לרדת כבר בליל אמש התפשט במהלך היום גם למרכז ולאזור ירושלים, מלבד המשקעים היפים שהביאו גם להצפות אפשר להרגיש את הצניחה בטמפרטורות. מי שנהנה מהגשמים הוא מפלס הכנרת שהוסיף עוד 1.5 סנטימטרים

הגשם בנווה אילן, הערב (חדשות 2)

הגשמים שהחלו הבוקר בצפון הארץ המשיכו והתפשטו גם למרכז ובשעות אלה גם לצפון הנגב. במישור החוף לא נרשמו כמויות מרשימות של גשם. רוב היום היה סגרירי אבל לא גשום. לעומת זאת בשפלה ובהרים הגשם יורד מהצהריים כמעט ברציפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מטחי הגשם שבכל זאת חלפו בחוף הביאו למספר הצפות, אחת מהן בבת ים. עד השעה 18:00 הערב נרשמו כמויות נאות של משקעים:

בבית גמליאל הצפונית לאשדוד נמדדו 34 מ"מ, וזו בינתיים התחנה הגשומה ביותר במערכת. ברמת הגולן מדדו 30 מ"מ, וכמות דומה נרשמה גם בכינרת, שמפלסה המים בה על ב-1.5 סנטימטרים ביממה האחרונה. באריאל נמדדו 13 מ"מ, בבית דגן 12, בירושלים נאספו 11 מ"מ שהם 10% מהכמות הממוצעת לדצמבר. בתל אביב נרשמו רק 3 מ"מ עד כה.

במקביל לגשמים, נרשמה ירידה משמעותית בטמפרטורות. בירושלים הגיעה הטמפרטורה בצהריים ל- 17 מעלות, לאחר צניחה של 6 מעלות מאתמול. בתל אביב לעומת זאת היה נוח על 23 מעלות. ברחבי הארץ הורגשו רוחות ערות ולעיתים משבי הרוח הגיעו לכ-60 קמ"ש.

עוד כמה ימים עם גשם

הערב והלילה הגשם יחלש בהדרגה. מקומית, ימשיכו לרדת גשמים בעיקר בפנים הארץ, מהצפון ועד צפון הנגב. מחר צפוי גשם מקומי בעיקר במרכז הארץ, הרוחות יחלשו אך יוסיף להיות קריר.

בחמישי בבוקר שוב סגרירי עם גשם במישור החוף ובצפון בעיקר. לאחר מכן הגשמים "יברחו" צפונה כך שבמהלך היום יהיה מעונן חלקית ברוב האזורים. ביום שישי הצפון יקבל גשמים נוספים והאווירה בחוף הצפוני והרי הצפון תהיה חורפית, זאת בניגוד למרכז ולדרום ששם צפויה הפוגה. בשישי בערב ובלילה שוב יחדרו גשמים למרכז. בשבת עד אחה"צ הגשמים ירדו מדי פעם בצפון ובמרכז ויגיעו בשלבים מאוחרים יותר לנגב.

שימו לב כי התנאים בשבת בהחלט מאפשרים היווצרות שיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. בשבת בערב תחל הפוגה בגשמים בכל הארץ.