בישרו לו שהוא נשא איידס - וטעו

יום אחד אמרו במרפאה ל-מ' שהוא נשא איידס. בעקבות כך עזבה אותו אשתו שהייתה בהריון, הוא נכנס לדיכאון וחייו השתנו מן הקצה אל הקצה. חודשיים אחר כך אמרו לו - סליחה, טעות, אתה בריא

"הייתי קרוב מאוד להיכנס לאוטו, ולא להוריד את הרגל מהגז". כך מתאר מ', תושב הדרום בשנות ה-30 לחייו ואב לשלושה, את מה שעבר עליו אחרי שהתבשר בטעות כי נדבק בנגיף ה-HIV שגורם למחלת האיידס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ברגע שאמרו לי שזה HIV, הבנתי שכאילו נגמרו לי החיים. מישהו בא ואמר לי 'תתחיל לספור את הזמן שלך לאחור'". מ' לעולם לא ישכח את הרגע הזה לפני 9 חודשים, בו הגיע לבדיקה שגרתית בקופת חולים כללית ושם אמרה לו הרופאה שלפי תוצאות הבדיקות שעשה, הוא נשא איידס.

מ' נדהם לגלות שעל פי הרישום הרפואי שלו, הוא נדבק לאחר שקיים מגע מיני לא מוגן במכון ליווי. "אשתי עזבה אותי כשהיא הייתה בשליש הראשון של ההריון. היא שקלה לעשות הפלה, ולא ידעתי מה קורה איתה. היא פשוט ניתקה איתי קשר", תיאר.

לאחר חודשיים שלמים של גיהינום נוראי הגיעה הבשורה לפיה הוא לא נשא של המחלה ולא קיים סיכון לחלות באיידס. "רופא המשפחה אמר לי שיכול להיות שהייתה טעות בתיק", סיפר מ' המבולבל. לאחר קבלת הבשורה המשמחת, אשתו חזרה אליו ולמרבה המזל היא לא ביצעה הפלה בסופו של דבר ונולד תינוק בריא.

"תארו לכם שאותו אדם היה מתאבד", אמר בתגובה עורך דינו של מ', גיא גולדנברג. "פנינו למשרד הבריאות בדרישה למינוי ועדת בדיקה כדי לא לאפשר למקרה כזה להתרחש שוב". במקביל, מתכוון מ' לתבוע את הקופה על הסבל שלטענתו נגרם לו.

מקופת החולים "כללית" נמסר בתגובה כי "מבדיקה ראשונית עולה כי עקב טעות נדירה הוצג בתיקו הרפואי של הלקוח מידע שאינו רלוונטי לגביו. ברגע שהעניין הובא לידיעת הנוגעים בדבר, העניין טופל מיד".