הבוקר: האחיות יעבדו במתכונת שבת

לאחר משא ומתן ממושך, הסתיימה אמש פגישת נציגי האוצר והסתדרות האחיות ללא תוצאות. לפיכך, תחל הבוקר שביתה של האחיות בבתי החולים ובמרפאות של קופת החולים "כללית" ברחבי הארץ. הרקע: מחסור בכוח אדם ואי קיום הסכמים ממשלתיים לטענת האחיות. "האחיות סירבו להצעות משמעותיות", מסרו במשרד האוצר

שביתת אחיות. ארכיון (חדשות 2)

האחיות יעבדו במתכונת שבת החל מהבוקר, זאת לאחר שאמש נכשל המשא ומתן בין נציגי משרד האוצר והסתדרות האחיות. השיבושים בפעילות האחיות צפויים לפגוע בפעילותם של בתי החולים ושל המרפאות ברחבי הארץ. הרקע לשביתה הוא מחסור כבד בכוח אדם ואי קיום הסכמים ממשלתיים, לדברי האחיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול משעות אחר הצהריים התכנסו נציגי משרד האוצר והסתדרות האחיות בניסיון למצוא פתרון של הרגע האחרון למשבר, אולם לאחר דיונים ארוכים שנמשכו קרוב ל-7 שעות, השיחות בין הצדדים הסתיימו ללא תוצאות, ושביתת האחיות תצא הבוקר לדרכה.

"אנחנו לא רוצות שביתה אבל הממשלה דחפה את האחיות לכך", אמרה אילנה כהן יושבת ראש הסתדרות האחיות בשיחה עם חדשות 2. "אני מציעה לכל אזרחי ישראל להיכנס לבתי החולים ולראות את המטופלים שוכבים כמו הומלסים במסדרונות כי אין מספיק אחיות, הדבר הזה צריך להיות הדבר הראשון בסדר היום של ישראל. במשך שנתיים נאבקנו כדי למנוע את העומסים הבלתי אפשריים במוסדות השונים", אמרה כהן. "האוצר חתם איתנו הסכם אבל למעשה דבר לא נעשה. במקום להפוך את המקצוע לאטרקטיבי הם דוחפים את האחיות לשביתה".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "גם לאחר מו"מ שנמשך 6.5 שעות, מתעקשת הסתדרות האחיות לפתוח בשביתה שאינה חוקית ואינה מוצדקת. להסתדרות האחיות הוצעו הצעות משמעותיות, אך לצערנו, נראה כי ההסתדרות החליטה לשבות בכל מקרה, על גבם של החולים". באוצר הוסיפו כי השביתה אינה חוקית מכיוון שהסתדרות האחיות מחויבת להימנע מכל השבתה לפחות עד תום ההסכם הקיבוצי בסוף דצמבר 2012.

בשל השביתה שתחל הבוקר, צפויים הצוותים במחלקות ובחדרי הניתוח שבבתי החולים לעבוד בכוח מצומצם מהרגיל, דבר שייפגע דווקא בחולים ולגרום לדחיית ניתוחים שאינם דחופים. האחיות ישביתו גם את קופות החולים של "כללית", את מרבית טיפות החלב ולצמיתות את שירותי האחיות בבתי הספר.