בעקבות חדשות 2 Online: החשמל בבית הנער האוטיסט חזר

נער המתגורר בג'לג'וליה נאלץ להתמודד במשך ארבעה ימים עם תקלה שגרמה לניתוק הזרם בביתו. הנער, הנעזר במכשירים רפואיים חשמליים, לא יכול היה להשתמש בהם, ולטענת אביו חברת החשמל לא מיהרה לטפל בתקלה. אלא שבעקבות פרסום המקרה, הגיעו הבוקר נציגי החברה ותיקנו

עובדי חברת החשמל, הבוקר (מוחמד עיסאווי)

נער אוטיסט מג'לג'וליה שהיה מנותק מחשמל במשך ארבעה ימים חזר הבוקר (ראשון) לשגרה, לאחר שנציגי חברת החשמל טיפלו בתקלה שנגרמה ביישובו בעקבות עבודות תשתית. זאת, בעקבות הפרסום בחדשות 2 Online ביום שישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחרי ארבעה ימים בלי חשמל, החיוך חזר הבוקר אליי ואל בני משפחתי", אמר לחדשות 2 Online מוחמד עיסאווי, אביו של הנער. "עובדי חברת החשמל הגיעו ותיקנו תוך שעה את מה שהם טענו שייקח להם ימים. בכל פנייה שלי אליהם הם המציאו תירוץ אחר. אני תזמנתי שעה עד שהם סיימו הכל".

"אנחנו פונים לכל מי שנתקל בבעיה ואומרים לא להתייאש", הוסיף עיסאווי. "ניתן לפתור בעיה עם פרסום ובעזרת עמותות כמו אלו"ט, שליוותה אותנו ולחמה כדי שהחשמל יחזור לבית".

מנותק מחשמל. ג'לג'וליה, היום (מוחמד עיסאווי)

חברת החשמל: עקב עיצומים, משך הטיפול מתארך

הנער, שנזקק לשימוש במכשור רפואי חשמלי, נמנע מלהיעזר בו במשך ארבעה ימים בעקבות ניתוק הזרם. הסיבה לניתוק הייתה תקלה שאירעה בעבודות תשתית של המועצה המקומית שנעשו ביישוב.

אביו טען בסוף השבוע כי למרות פניותיו הרבות לחברת החשמל, כולל בעמוד הפייסבוק של החברה, הוא לא זכה למענה הולם עד לפרסום הכתבה. הוא אף טען כי נמסר לו מהחברה שמוטב לו לקחת את בנו לבית החולים.

"זה דבר מרגיז שחברה ממשלתית מפנה אותי מפה עד לשם, ובסוף אני לא מקבל תשובה", אמר עיסאווי לחדשות 2 Online ביום שישי. "הבן שלי צריך להיות מחובר לחשמל, ואני לא אסע לבית חולים כי בחברת החשמל לא טורחים לשלוח נציג".

"בעיר יהודית לא היו משאירים את זה ללא טיפול"

"אני לא יודע אם זה היה קורה בעיר יהודית, אם היו משאירים את זה ככה, אני חושב שלא", טען עיסאווי. "זו האפליה של המדינה הזאת, אפילו בחשמל. אם היה מגיע נציג בטלפון הראשון, הוא היה פותר את הבעיה תוך שעה. החשש שלי הוא שאם יהיה גשם, הוא יגרום נזק עוד יותר כבד, והתיקון ייקח עוד יותר זמן".

בחברת החשמל הסבירו בשישי כי "עקב עיצומים בהם נוקטים עובדי החברה, משך הטיפול בתקלות מתארך באופן משמעותי. אנו מתנצלים בפני הלקוחות‎".