באמצע השבוע הבא – סערה חורפית קצרה וסיכוי לשלג ראשון בחרמון

היובש ואביביות שהיו פה ביומיים האחרונים יפנו את מקומם באמצע השבוע הבא לעוד מערכת חורפית, שתביא גשמים, קור וככל הנראה גם שלג ראשון בחרמון הישראלי

בשבוע הבא נלבש לבן? (משפחת אלטמן, היישוב נירית)

אמנם היום היה אביבי, אך על גבי המפות החזויות כבר מסתמנת מערכת חורפית נוספת, שתתאפיין ברוחות סוערות, גשמים שירדו בעיקר בצפון הארץ והטמפרטורות ירדו משמעותית, באופן שיאפשר שלג בפסגת הר החרמון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביומיים האחרונים מזג האוויר האביבי שנגרם בהשפעתו של אפיק מים סוף גרם להתחממות והתייבשות כמעט בכל הארץ. בסוף השבוע יוסיף להיות נאה עם טמפרטורות נוחות בחוף ובשפלה, ואף צפויה התחממות קלה מחר (שישי). ביום ראשון לא צפוי שינוי של ממש.

ביום שני התמונה תשתנה, השמיים יתכסו בכמויות גדולות של עננות בינונית, המעידים במקרה זה על התקרבותה של מערכת גשומה. הטמפרטורות יעלו בעקבות חדירתה של "הגזרה החמה" של השקע החורפי. בשני בלילה הרוחות יתגברו וצפוי אובך או סופות חול בנגב. גשם מקומי עשוי להתחיל כבר ביום שלישי לפנות בוקר והוא יתגבר במהלך היום, במקביל לרוחות חזקות וסופות רעמים. יותר מהגשמים, המאפיין הבולט של המערכת הצפויה הינו הרוחות החזקות שלעתים יכולות להגיע ליותר מ- 50 קמ"ש, עם משבי רוח זמניים של 70 קמ"ש.

הרוח תדפוק בחלון (AP)

כעת נראה כי הפרק הכי פעיל של המערכת יעבור אותנו במהלך הלילה שבין שלישי לרביעי. הרוחות ישרקו בחלון, והגשם ירד בצפון ובמרכז וייתכן אף בצפון הנגב. ברביעי יהיה חורפי, עם רוחות חזקות וגשמים בעיקר בצפון הארץ. במהלך יום רביעי הטמפרטורות ירדו עוד ויהיה קר. בחרמון ייתכן שלג (לרוב מעורב בגשם), אך בשלב זה נראה שהוא יתרכז בעיקר בחלקים הגבוהים ביותר ולא ייערם ממש, כך שחובבי השלג והסקי צריכים להמתין להמשך העונה.

לחובבי הגלישה מצפה ים גבה גלים עד סוער עם גלים של 2.5 מטרים. אבל המערכת הזו תהיה חזקה וקצרה. כבר במהלך יום רביעי הרוחות ייחלשו בהדרגה והגשמים ייחלשו. בחמישי יהיה מעונן עד מעונן חלקית עם גשם מדי פעם, שייפסק במהלך היום.

חשוב לציין כי בימים הקרובים, התחזיות יתעדכנו וייתכנו שינויים לגבי עוצמת המערכת והעיתוי שלה.

צילמתם תמונות או סרטונים של מזג אוויר ואתם רוצים שכולם יראו?

שלחו לנו למייל האדום של חדשות 2.
ולתיבת הדואר של החזאים אלעד ואילנית: mezeg22@gmail.com
או העלו לפייסבוק של חדשות 2 או תחזית חדשות 2.