תוסף תזונה לסוכרת מסוכן לבריאות

במשרד הבריאות הזהירו כי התרופה EZBETIC שהוצגה לכאורה שבעלת רכיבים טבעיים בלבד כוללת חומר פעיל תרופתי שעלול לגרום לירידה מסוכנת של רמות הסוכר בדם ולתופעות לוואי קשות. התוסף משווק באינטרנט ומדלת לדלת מבלי היתר רשמי לכך

עשוי לסכן את המתמשים. התוסף EZBETIC (משרד הבריאות)

משרד הבריאות פרסם אזהרה לציבור הצרכנים מפני שיבוש בתוסף התזונה "EZBETIC" שמיועד לטיפול בסוכרת ומוצג כ"טבעי", חרף ממצאי בדיקות שקבעו כי הוא מכיל חומר תרופתי פעיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בעקבות מידע שהתקבל באגף לאכיפה ופיקוח, שהצביע על חשד שתוסף התזונה עלול להזיק לבריאות, הועבר החומר למעבדה לבדיקה אנליטית", נמסר בהודעת משרד הבריאות. "ממצאי המעבדה מעידים על נוכחות של חומר פעיל תרופתי".

החומר הפעיל, Glibornuride, מיועד לטיפול בסוכרת ואינו טבעי כלל. "השימוש בו עלול לגרום לירידה מסוכנת של רמות הסוכר בדם המכונה היפוגלוקמיה וכן לגרור תופעות לוואי אחרות וסיבוכים קשים", הזהירו במשרד הבריאות - שם ציינו גם כי "הסכנה שאליה חשופים משתמשי תוסף התזונה עלולה להיות אף חמורה עוד יותר בשילוב עם תרופות מרשם נגד סוכרת, כגון גלובן, אינסולין, גלוקו-רייט, פרנדאז וכו'".

במשרד הבריאות הדגישו כי המוצר נמכר בעיקר על ידי אנשי מכירות באזור הצפון, מדלת לדלת ובאתרי האינטרנט. עוד הוסיפו כי למוצר אין היתר יבוא ושיווק בישראל.