היום ומחר: ההפוגה שלפני הסערה

אחרי בוקר גשום, המשקעים צפויים להתמעט לקראת הצהריים והם יפסקו לחלוטין מחר. מדובר בהפוגה זמנית בלבד: ביום שלישי בערב צפויה להתחיל סערה משמעותית, שתביא לכמויות משקעים גדולות וגם - בתקווה - לשלג בהרים. מומלץ לחזק היום ומחר כל דבר שיכול לעוף ברוחות החזקות, ולגזום ענפים שיכולים ליפול על כבלי חשמל

כוננות סערה: הישראלים קמו לבוקר גשום בצפון ובמרכז, אך הגשם ייחלש בשעות הצהריים ומחר כבר ייפסק לחלוטין. אבל, מדובר רק בהפוגה קצרה עד שלישי בערב, אז הגשם יחזור כחלק ממערכת חורפית סוערת, שצפויה להוריד ממטרים כבדים וגם שלג בהרים בצפון ובמרכז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר אתמול בשעות הצהריים נערם שלג באתר החרמון, וגשם ירד לפרקים מהצפון עד צפון הנגב. באזור הרכבל העליון נערמו עד עתה 15 ס"מ של שלג ובתחתון 5 ס"מ.

הבוקר גשם יירד מדי פעם בצפון ובמרכז וקיים חשש להצפות במקומות המועדים. בעקבות הגשם, התנועה הבוקר צפויה להיות איטית במיוחד, כשהשילוב של מזג האוויר והתנועה הכבדה של יום ראשון בבוקר תפקוק את הצירים המרכזיים.

קשת הבוקר (אורי לביא)

בהמשך היום יהיה מעונן חלקית עד מעונן והגשם ייחלש בהדרגה. מחר, יום שני, הגשם ייפסק לחלוטין אך ההפוגה לא תימשך זמן רב. מומלץ לנצל את היומיים הקרובים על מנת לקפל סככות וגגונים, לגזום ענפים מסוכנים ולחזק מבנים וחפצים גדולים שעלולים להינתק ממקום בשל הרוחות העזות ולגרום נזק.

בסוף השבוע (שישי-שבת) התמקדו הגשמים בצפון הארץ, וכמויות המשקעים הסתכמו בהרי הגליל והגולן ב-30-40 מ״מ. במרכז הארץ ירדו כ-20-30 מ״מ. שיאנית המערכת עד כה היא מטולה, עם 40 מ״מ גשם. גם מפלס הכנרת עלה בס"מ אחד בסוף השבוע, ונקבע על רום של 212.83 מטרים מתחת לפני הים.

בשלישי יגיע החלק היבש של הסופה החורפית ויביא עימו רוחות חזקות, אובך וסופות חול, אמנם קיים סיכוי לגשם מקומי אף עיקר הגשמים צפויים רק בשעות הערב והלילה.

החרמון כבר נצבע לבן (גיא ורון, חדשות 2)

בירושלים נערכים, ארכיון (פלאש 90, נטי שוחט)

עיקר הסערה יהיה בימים רביעי וחמישי עם קור עז, רוחות, גשמים, שלג בחרמון, הצפות, שיטפונות וכמובן - אפשרות לחסימות צירים מרכזיים, נזקי חשמל ועומסי תנועה מוגברים. אך גם נקודת אור: סיכוי לשלג בפסגות הצפון והמרכז, כולל צפת וירושלים.