לאחר ההתעללות: בית החולים "נווה יעקב" נסגר

משרד הבריאות הודיע כי אתמול בצהריים סגר סופית את המוסד הפסיכיאטרי בפתח תקווה "נווה יעקב", בעקבות פרשת ההתעללות שנחשפה במקום. אנשי המשרד העבירו את המטופלים לבתי חולים ציבוריים לבריאות הנפש בתיאום עם משפחותיהם

"נווה יעקב" נסגר (עזרי עמרם)

משרד הבריאות הודיע כי אתמול בשעה 14:00 בצהריים נסגר סופית המוסד הפסיכיאטרי בפתח תקווה "נווה יעקב", זאת לאחר שבחודש שעבר נחשפה במקום פרשת ההתעללות חמורה במטופלים במקום, מצד עובדים. בינתיים, אנשי המשרד העבירו את המטופלים לבתי חולים ציבוריים לבריאות הנפש בתיאום עם משפחותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה נמסר כי "אנשי מקצוע ממשרד הבריאות והרווחה הובילו את התהליך, והוא בוצע ביסודיות, ברגישות ובמהירות על מנת להבטיח סגירה מהירה של המוסד".

מספר שעות לאחר היוודע דבר מעצרם של 75 אנשי צוות מהמוסד הפסיכיאטרי בפתח תקווה בחודש שעבר, הוסיפו להצטבר העדויות של בני משפחותיהם של המאושפזים במקום, מהם עלתה תמונה קשה של התעללות פיזית, מינית ונפשית באופן שיטתי בחוסי בית החולים. אמו של אחד החולים שנפגע, לכאורה, מיחס הצוות המחפיר, התייצבה מול המצלמות וגוללה את שעבר בנה.

"הוא כל הזמן היה חבול, הרביצו לו וקשרו אותו"

"הבן שלי עבר פה התעללות קשה", פתחה האם את דבריה. "זה משהו שאי אפשר לתאר אותו במילים. הוא כל הזמן היה חבול. הרביצו לו, הכניסו אותו לחדר סגור נתנו לו זריקות וקשרו אותו למיטה", הוסיפה בכאב. נוסף על התלונות לאלימות פיזית וסימום שלא לצורך, שטחה האם את טענותיה בכל הנוגע להתעללות מינית שעבר בנה במוסד הפסיכיאטרי.

לאחר פרסום הפרשה החמורה, ועם פתיחת החקירה המשטרתית בנושא, הגיעו למקום אנשי אגף התברואה בעיריית פתח תקווה כדי לעמוד על טיב המוסד. לתדהמתם, מצאו במטבח בית החולים יונים וחתולים, העלולים, במגע עם מזון, לגרום לזיהומים שונים. "תוצאות הבדיקה של אגף התברואה העלו כי הייתה סכנה ממשית להרעלה בשל הזנחתה פושעת של המקום", ציין אז גורם משטרתי המעורה בפרטים.