"היא זעקה לעזרה, הרופאים התעלמו"

שני מליחי, אם צעירה בת 24 בחודש התשיעי להריונה, התבשרה כי עוברה מת. למרות בקשותיה, הרופאים ביקשו ממנה לעבור לידה טבעית - בה איבדה את הכרתה ונפטרה. משפחתה של מליחי זועמת: "מה נספר לתינוקת? סתם הרגו אותה". בבית החולים הדגישו: "בודקים לעומק את המקרה כמתחייב"

בתחילת השבוע חגגה שני מליחי, שהייתה בשבוע ה-38 להריונה, את יום ההולדת של בתה בת השנה. האירוע הפך לחגיגה האחרונה של המשפחה, לאחר ששני נפטרה במהלך לידת עוברה המת בבית החולים לניאדו. משפחתה מאשימה את בית החולים בטיפול רשלני שהביא למותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מליחי בת ה-24 פנתה לבית החולים לאחר שחשה ברע. "אחרי כמה שעות היא שלחה הודעה ואמרה שהודיעו לה שהעובר מת", סיפרו חבריה במהלך השבעה. למרות בקשתה המפורשת של מליחי המליצו הרופאים על לידה טבעית של העובר המת, במהלכה איבדה את הכרתה. במהלך הלילה נקבע מותה של היולדת, לאחר שמאמצי ההחייאה כשלו.

"איבדתי פרח, את הילדה שלי", זעק אביה, מרדכי מרציאנו. "ילדה בת שנה היא השאירה. מה אני אגיד לילדה, איפה אמא". קרובת משפחה נוספת טענה: "הם סתם הרגו אותה". על פי ההערכות הרפואיות, מליחי מתה מתסחיף מי שפיר, ובני המשפחה טוענים שהרופאים התעלמו מכך ששני סבלה מעודף משקל ואסתמה, ומבקשותיה לעבור ניתוח קיסרי.

"היא זעקה לעזרה, הייתה התעלמות שאיננה ברורה", טענה עו"ד גלית קרנר, מומחית לרשלנות רפואית. "נבקש לבצע בדיקה מקיפה של כל מה שקרה שם". מבית החולים לניאדו נמסר בתגובה: "אנו משתתפים בצער המשפחה ובודקים לעומק את המקרה כמתחייב. לא נוכל להגיב לפרטים רפואיים כאלה או אחרים מטעמי חיסיון רפואי".

בית החולים לניאדו, ארכיון (רויטרס)

על פי הנוהל המקובל במקרים מסוג זה, האירוע דווח מיד למשרד הבריאות ובתוך מספר ימים יעביר בית החולים את כלל הטפסים והחומר הרפואי הנוגע למקרה. ממשרד הבריאות נמסר כי לאחר שיקבל פירוט נוסף, יחליט כיצד לטפל באירוע.