הגשם הגיע - והוא כאן כדי להישאר

ברקים ורעמים, גשמים חזקים ואפילו שיטפונות - כל אלה החלו הלילה מצפון הארץ ועד לנגב וצפויים להימשך לפחות עד ליום שני. צפו בתמונות ששלחו חברי חדשות 2 בפייסבוק ברחבי הארץ, שתיעדו את תופעות מזג האוויר המרהיבות

סופת ברקים מעל חוף הצוק בתל אביב (מתן שיר-חן)

סוף השבוע הגיע, ועמו מערכת חורפית שתצבע את הימים הקרובים באווירה סגרירית. בצפון הארץ ובמרכזה יורדים משעות הלילה גשמים כמעט ללא הפסקה, ורק בשעות הצהריים הם צפויים להיחלש. מעל לים התיכון התפתחו סופות ברקים ורעמים שחדרו בהדרגה לפנים הארץ וממשיכות גם כעת. חברי חדשות 2 בפייסבוק תיעדו את תופעות מזג האוויר המרהיבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר בשעות הבוקר הגיעה המערכת החורפית לשיאה עם גשמים עזים. הם ימשיכו לרדת, מלווים בסופות רעמים ובחשש מפני הצפות במקומות הנמוכים ומשיטפונות בנחלי המזרח והדרום - שכבר הופיעו בצפון הים המלח ובנחל אוג. את הממטרים הכבדים מלווים משבי רוח חזקים, שעלולים לגרום לקריסת עצים בשל עוצמתם ובעקבות האדמה הרטובה מגשם.

לפי הנתונים שהתקבלו עד לשעות הבוקר, נרשמה בבית דגן כמות המשקעים הגבוהה ביותר מתחילת המערכת החורפית הנוכחית - 27 מילימטרים. את המקום השני גרף הגליל התחתון עם 19 מ"מ, אחריו חיפה עם 16 מ"מ, וכן חדרה עם 14 מ"מ, צפת עם 13 מ"מ וירושלים עם 10 מ"מ בלבד.

ומה יהיה בהמשך? הלילה צפוי הגשם להיחלש, אך הוא ימשיך לרדת מדי פעם מצפון הארץ ועד לנגב. ייתכנו סופות רעמים יחידות והטמפרטורות יירדו. מחר, יום שבת, תורגש התחממות קלה ועדיין ייתכן גשם מקומי. השמיים יהיו מעוננים חלקית.

ביום ראשון ישוב הגשם ויתחזק. הוא יירד לסירוגין מצפון הארץ ועד לנגב, יחד עם סופות רעמים יחידות. קיים חשש לשטפונות בנחלי הדרום והמזרח. הטמפרטורות יירדו ויהיו נמוכות מהרגיל בעונה. ביום שני לא צפוי שינוי ניכר בטמפרטורות ויוסיף לרדת גשם מקומי קל.