הסופה כבר כאן: שלג בפסגות החרמון

הסופה החורפית של השבוע הקרוב כבר מתקרבת לאזורנו – היום ומחר צפויים גשמים ברוב חלקי הארץ ושלג צפוי לרדת בפסגת החרמון. אך הסערה האמיתית תגיע ברביעי וחמישי, אז צפויות טמפרטורות נמוכות במיוחד וממטרים עזים שייתכן ויובילו לשלג בהרי הצפון והמרכז, כולל צפת וירושלים

הסערה החורפית שעתידה להרטיב במהלך השבוע הקרוב את ארץ ישראל כבר מתחילה לתת את אותותיה - הבוקר (שבת) נמדדו במפלס העליון של אתר החרמון כ-4 סנטימטרים של שלג, שצפוי להמשיך ולרדת באזור במהלך היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם בשאר חלקי הארץ ירגישו היום את סממניה הראשונים של הסופה, עם גשמים שיירדו בצפון ובמרכז ויתרבו בשעות אחר הצהריים. הגשם יימשך גם במהלך הלילה, ומחר בבוקר צפוי גשם לפרקים מאזור הצפון ועד הרי הנגב.

ראשון בצהריים ייחלש הגשם וייעשה פחות תדיר, אך עדיין יהיה קר מאוד עם טמפרטורות נמוכות. בשני צפוי גשם מקומי ושלג ייתכן בחרמון, אך במהלך היום צפויה הפוגה זמנית בממטרים ועלייה בטמפרטורות - רגע לפני שיא הסערה.

ירושלים תיצבע לבן? שלג בבירה, לפני שנה (צילום: אדי ישראל)

בשלישי יגיע החלק היבש של הסופה החורפית ויביא עימו רוחות חזקות, אובך וסופות חול, אמנם קיים סיכוי לגשם מקומי אף עיקר הגשמים צפויים רק בשעות הערב והלילה. מומלץ לנצל את היומיים הקרובים על מנת לקפל סככות וגגונים, לגזום ענפים מסוכנים ולחזק מבנים וחפצים גדולים שעלולים להינתק ממקום בשל הרוחות העזות ולגרום נזק.

עיקר הסערה יהיה בימים רביעי וחמישי עם קור עז, רוחות, גשמים, שלג בחרמון, הצפות, שיטפונות וכמובן - אפשרות לחסימות צירים מרכזיים, נזקי חשמל ועומסי תנועה מוגברים. אך גם נקודת אור: סיכוי לשלג בפסגות הצפון והמרכז, כולל צפת וירושלים.

בהכנת הידיעה השתתף גיא ורון.