בזמן הלחימה: פלסטינית חולת סרטן מעזה טופלה בישראל

מונה עווד מדיר אל-בלאח שברצועת עזה חולה בסרטן השד. בזמן מבצע "עמוד ענן" הצליחה להשיג את כל האישורים המבוקשים כדי להגיע לטיפול כימותרפי חשוב במיוחד בבית החולים "אסותא". אחיה של מונה: "מרוצה מהטיפול בה"

עווד בזמן הטיפול בישראל (ביה"ח אסותא)

רגעים של סולידריות ואנושיות בימים של דם, אש ועשן: מונה עוואד, פלסטינית בת 45, תושבת דיר אל-בלאח שברצועת עזה אובחנה לפני כשנה כחולה בסרטן השד. לצורך טיפול במחלה, על עוואד היה להגיע לישראל לעתים תכופות לצורך טיפולים כימותרפיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד לפתיחה במבצע "עמוד ענן" ברצועה בשבוע שעבר, הגיעה עוואד לטיפולים במחלקה האונקולוגית בביה"ח "אסותא" שברמת החייל מדי שלושה שבועות. אלא שעם הפתיחה במערכה, יציאתה של הפלסטינית מהרצועה לטיפול חשוב ומשמעותי במיוחד, עמדה בסיכון גדול.

"ההגעה שלה לבית החולים במהלך שבוע הלחימה הייתה לא פשוטה בכלל", מספר אחיה של מונה, עבד עווד. "כשיש מלחמה, כל האישורים הקיימים מבוטלים - ואף אחד א יכול לצאת מעזה", אמר. "האישורים הביטחוניים הסופיים להכנסתה לישראל התקבלו רק ב-23:00 בלילה שלפני יום הטיפול החשוב", הוסיף עווד וציין שאם אחותו הייתה מפספסת אותו, הייתה חלה פגיעה משמעותית בסיכויי החלמתה.

"היו ימים מאוד לא פשוטים למשפחה ובטח לא למונה במצבה. בשבוע האחרון כולנו פחדנו מאוד", תיאר עווד. "מונה מרגישה טוב יותר. אנחנו מאוד מרוצים מהטיפול בישראל", סיכם. נראה שמתוך ההרס, הסבל והמצוקה, צץ לפחות רגע אחד של תקווה לשלום ולימים טובים יותר.