נלחם במחבל ב"אומן 17" - ונדרש לשלם על פינויו מהזירה

מי שהיה בין האזרחים שסייעו לשוטרי מג"ב להשתלט על המחבל שביצע פיגוע דריסה ודקירה במועדון "האומן 17" בתל אביב לפני כשנה - נאלץ להתמודד אמש, ביום שבו בוצע פיגוע נוסף - עם מכתב גבייה בגין חוב שנצבר למד"א על פינויו לביה"ח איכילוב. "אין גבול לציניות", אמר. מד"א: "הדרישה לתשלום הועברה לביטוח הלאומי"

אהרון צור, מאבטח שנפצע בפיגוע הדריסה והדקירה במועדון ה"אומן 17" לפני כשנה לאחר שסייע להשתלט על המחבל - פונה מזירת האירוע על ידי פראמדיקים של מגן דוד אדום. אתמול, כעבור שנה, כך על פי תלונתו - דרש ממנו ארגון ההצלה סכום של 667 שקלים בגין השירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר בשיא החוצפה", אמר צור לחדשות 2 באינטרנט. "אתמול, ביום שבו בוצע פיגוע טרור בלב תל אביב - קיבלתי מכתב מטעם ההוצאה לפועל, לגבי עיקול מטלטלין מביתי. אין גבול לציניות", ציין. בתלונתו גולל המאבטח את אירועי ליל ערב הפיגוע במועדון ה"אומן 17" שבעיר: "כשהבחנתי בהתרחשות - קפצתי על המחבל וניסיתי להשתלט עליו. תוך כדי נדקרתי, חבשו אותי ולקחו אותי לאיכילוב".

מוקדנית משרד הגבייה: "זה שהיה פיגוע לא אומר שנפסיק לעבוד"

"אמש, בשעה 17:00, הגעתי הבייתה וגיליתי להפתעתי הרבה מכתב ובו חוב על סך 667 שקלים בגין פינויי מזירת הפיגוע", סיפר צור, והוסיף כי לאחר מכן חייג למשרד גובי המס שעמו עובד ארגון ההצלה, במטרה לברר את פשר החוב. לתדהמתו, נתקל בתגובה מקוממת של המוקדנית במקום, שלטענתו ציינה בפניו כי "זה שהיה פיגוע לא אומר שנפסיק לעבוד".

"אני לא חושב שאני אמור לשלם על זה שפוניתי מזירת פיגוע", אמר. "לדעתי, ביטוח לאומי צריך לשלם את זה. זה הזוי מבחינתי ששנה אחרי האירוע אני מקבל הודעה כזו. אם לא הייתי בבית - יכול מאוד להיות שאנשי ההוצאה לפועל היו מעקלים לי חפצים בלא ידיעתי", ציין. 

ממד"א נמסר בתגובה: "אין לנו אלא להצטער שמר צור בחר רק בשלב העיקול לפנות באמצעותכם למד"א ולהפנות את תשומת ליבנו שהוא נפגע בפעולת איבה, במקום להתייחס לאחד מארבעת מכתבי התזכורת שנשלחו אליו ממד"א -  וכך היה חוסך מעצמו הוצאות גבייה. יחד עם זאת, הקפאנו את הליכי הגבייה נגדו ונעביר את דרישת התשלום למוסד לביטוח לאומי".