מזכרת מהחורף: תיעוד סופת ברקים מרהיבה

המערכת החורפית שליוותה את סוף השבוע חלפה, אך תועדה בתמונות מרשימות שצילם "צייד הברקים" זוהר שחר. בתמונות ניתן לראות את סופת הברקים שהתרחשה בצפון ובמרכז הארץ המאפיינת את עונת הסתיו

סופת הברקים בסופ"ש (זוהר שחר)

המערכת החורפית שליוותה אותנו במהלך סוף השבוע אמנם חלפה, אך השאירה מזכרת מרשימה בדמות תיעוד של מופע ברקים מרשים שנצפה בשמי ישראל. ביום ראשון בערב, אחרי ששיא המערכת כבר עבר, חדרו שתי חזיתות של סופות רעמים וברקים וסיפקו מופע אור-קולי בצפון ובמרכז הארץ - כראוי לתחילת עונת הגשמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את המופע הייחודי תיעד צלם הברקים והסערות זוהר שחר, שממתין כבכל סופת ברקים בדיוק לרגעים האלה. זוהר, בן 54 מקיבוץ נחשולים במרכז הארץ, אמר כי סופת הברקים והרעמים האחרונה הייתה יוצאת דופן בהיקפה.

"אני אוהב את הריגוש שבצילום הברקים. זה הרבה יותר מדבר אליי מאשר הקיץ המשעמם", אמר זוהר לחדשות 2 באינטרנט. "הסערה שהייתה בסוף השבוע בהחלט הייתה חריגה. התרגלנו לשנים שחונות, גשם פה וגשם שם והפעם קיבלנו מנה יפה מאוד של ממטרים ואני מקווה שזה יימשך".

מראה לא שגרתי (זוהר שחר)

חזאי חדשות 2 אלעד זוהר מסביר כי סופת הברקים והרעמים הגיעה כמצופה לתחילת עונת הגשם, שבה טמפרטורת המים בים התיכון עוד גבוהה (25 מעלות) מה שמקנה אי יציבות חריפה יותר מאשר במצבים דומים בשיא החורף כמו בחודש פברואר, שבו נוטים להיות פחות אירועים נרחבים של סופות רעמים וברקים.