הרופא שניתח את ראש המוסד לשעבר דגן: "חשבתי על ג'יימס בונד"

כחודש לאחר שביצע ניתוח מסובך להשתלת כבד בראש המוסד לשעבר מאיר דגן, הפרופסור דניאל אזולאי, שערך את הניתוח המורכב, מדבר לראשונה: "שמחתי לבצע את הניתוח כי אני יהודי, אני אוהב את ישראל, ורציתי לעשות משהו עבור העם שלי"

"ג'יימס בונד רפואי". פרופ' אזולאי (חדשות 2)

פרופ' דניאל אזולאי הצרפתי, שנחשב לאחד המנתחים הטובים בעולם, הוא הרופא שניתח את ראש המוסד לשעבר מאיר דגן לפני חודש, והציל את חייו. שלשום הוא נחת בישראל לביקור עבודה שגרתי שאינו קשור לראש המוסד לשעבר, אבל הוא כבר הספיק להתעדכן בשלומו של הפציינט המפורסם. פרופ' אזולאי סירב עד היום להתראיין לתקשורת הישראלית והעולמית על הניתוח המסתורי שעורר עניין כה רב. היום הוא הסכים לפזר מעט את הערפל, וסיפר שנבחר לניתוח מבין בכירי המנתחים בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"מאוד שמחתי להיות מעורב בניתוח הזה", אמר פרופ' אזולאי. "זה היה ניתוח קשה ללא קשר לזהותו של המנותח. שמחתי לבצע את הניתוח כי אני יהודי, אני אוהב את ישראל, ורציתי לעשות משהו עבור העם שלי, ולכן נעניתי מיד כשביקשו ממני".

"חשבתי על ג'יימס בונד"

ומה חשב פרופ' אזולאי כששמע שהפציינט היה לאחד מראשי ארגוני הביון הטובים בעולם? "בכנות? חשבתי על ג'יימס בונד", אמר. "זה נשמע לי כמו סיפור ג'יימס בונד רפואי, אז הייתי מאוד גאה בעצמי, אבל - כמובן שלא סיפרתי לאף אחד".

פרופ' אזולאי סיפר שמצבו של ראש המוסד לשעבר טוב וש"בינתיים הוא בסדר גמור". לדגן לא היו דרישות מיוחדות משום סוג, מלבד התארגנות מהירה ושמירה על דיסקרטיות מוחלטת. פרופ' אזולאי לא חשש לנתח את מי שעל פי פרסומים זרים - דאג לחיסולם של לא מעט אנשים.

לרופא המפורסם מפריז, כך מתברר, יש קשר ישראלי נוסף: הוא מאוד אוהב לנתח בישראל, אבל דווקא בבית חולים ממשלתי קטן בפריפריה, בנהריה הרחוקה, ולא בבתי החולים הגדולים והעשירים במרכז הארץ. הוא מבצע בנהריה בעיקר ניתוחי כבד ולבלב, לחולי סרטן קשים שמצליחים לשרוד עד לניתוח תודות לתרופות מתקדמות ויקרות כמו הרביטוקס, כמה מהם - חייבים לו את חייהם.

בזמן שפרופ' אזולאי הוביל הבוקר עוד ניתוח מסובך במיוחד בנהריה, אי שם במרכז הארץ ממשיך להתאושש ראש המוסד לשעבר מאיר דגן. המומחה מפריז מעריך שסיכויי החלמה שלו טובים.