אחרי הסערה: נמל התעופה באילת חידש פעילותו

בעיר הדרומית ממשיכים לאמוד את הנזקים כתוצאה ממזג האוויר הסוער אתמול, שהביא לכמויות גשם הנאמדות בכחצי מהכמות הממוצעת השנתית. יממה אחרי שנסגר, שב ונפתח נמל התעופה בעיר, והחל מ-14:30 ינחתו בו כבר שתי טיסות

יממה אחרי סגירתו של נמל התעופה באילת לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות מזג האוויר הסוער, היום בצהריים הוא שב ונפתח. בשעה 14:30 צפויות לנחות בנמל התעופה שתי טיסות ראשונות, ובשעה 15:30 תהיה ההמראה הראשונה לאחר פתיחתו. במהלך היום יעברו בנמל כ-4,000 נוסעים.

צילמתם את הגשם? שלחו תמונות וסרטונים למייל האדום

אתמול נסגר נמל התעופה בעקבות הצפתו והסערה בעיר הדרומית. מכוניות צפו ברחובות ובתים התמלאו מים כתוצאה מגשמים עזים ששטפו את העיר. תחילה נחסמה כביש הגישה לעיר אך הוא נפתח מאוחר יותר לתנועה. גם הבוקר ממשיכים צוותי העירייה לטפל בפגעי מזג האוויר.

מזג האוויר הסוער השורר בעיר הדרומית נגרם כתוצאה מענן שהגיע מכיוון סיני ונמצא בחלקים הדרומיים ביותר של אותה חזית קרה הנמצאת באזורנו - והביא עמו גשם מקומי ומשבי רוח חזקים. על פי נתוני השירות המטאורולוגי, ירדו אתמול באילת כ-16.5 מילימטרים של גשם בסך הכל - כחצי מהכמות השנתית הממוצעת.

מאז שעות הבוקר מתרכזת החזית הקרה באזור הצפון, עם גשמים עזים וערפל. באזור המרכז וההרים שוררת אווירה סגרירית, אך הגשם נושא אופי מקומי יותר. בכל הארץ יינשבו במהלך היום רוחות ערות, אך בצפון הנגב - וככל הנראה גם באזור ירושלים - לא צפויות כמויות משקעים ניכרות.

הגל השני של החזית החורפית יתרחש במוצאי השבת, כשמשבי הרוח יתחזקו וכך גם הגשמים, שייעשו תדירים יותר. הלילה שבין שבת לראשון צפוי להיות גשום, בעיקר בצפון ולאורך החוף. מדי פעם יירד גשם גם בהרי המרכז.

מחר צפוי להיות היום הקר ביותר והגשם יירד מצפון הארץ ועד לצפון הנגב - ואולי אף דרומה. הרוחות תגענה לעוצמה המרבית והגשם ילך וייחלש רק לעת ערב. גם בראשון צפויות הצפות בכבישים ובערי החוף, והמשבים העזים עלולים לגרום נזקים אופייניים - דוגמת קריסת עצים והתמוטטות סככות.

ביום שני ייחלש הגשם בהדרגה וכך גם הרוחות. בשעות הערב תגיע המערכת החורפית אל סופה, עם מזג האוויר קריר ושמיים מעוננים חלקית.