הגשם הגיע: שיבושים באספקת החשמל בת"א, עץ קרס בבת ים

מזג האוויר האביבי נקטע לפנות בוקר באחת, כשהחזית הקרה הראשונה לעונה חדרה לאזורנו והביאה עמה כמויות נכבדות של משקעים, מלווים בסופות רעמים וברקים. כל זה הוא רק ההתחלה: עד ליום שני תשרור בישראל אווירה חורפית. צפו בתמונות שצילמו גולשי חדשות 2 בפייסבוק ברחבי הארץ

סופת ברקים בשמי הצפון (איריס גל)

החורף כבר כאן: מי שהתבונן אמש בשמיים הבהירים היה אולי סקפטי, אבל שעות אחר כך התבדה: לפנות בוקר החלו לרדת גשמים חזקים בצפון הארץ ובמרכזה, מלווים בסופות ברקים מרהיבות וברעמים. מזג האוויר האביבי נקטע באחת כשהחזית הקרה הראשונה לעונה זו חדרה לאזורנו - והביאה עמה לא רק גשמי ברכה, אלא גם מפגעים: הרוחות העזות גרמו לניתוק אספקת החשמל אל חלק משכונות צפון תל אביב לזמן מה, ומעט דרומה משם - בבת ים - להתמוטטות עץ.

צילמתם את הגשם? שלחו תמונות וסרטונים למייל האדום

בשל כמות המשקעים הרבה שצפויה לרדת, קיים חשש מפני הצפות באזורים הנמוכים ובערים שלאורך החוף.

בשעות הצהריים עלולים להיווצר שיטפונות בנחלי המזרח, בעקות ההערכה שעד לסופה של המערכת - ביום שני - יצטברו יותר מ-100 מילימטרים גשם בחלקה הצפוני-מערבי של הארץ, ובעיקר בחיפה, נהריה ויישובי הגליל המערבי.

כמות משקעים נכבדת צפויה גם בהרי הצפון ולאורך כל מישור החוף. לעומת זאת, ייזכו הרי המרכז לגשם מועט באופן יחסי.

יום שבת

מחר, ביום השני של החזית הקרה, יתרכז רוב הגשם באזור הצפון, שם הוא עשוי להיות ממושך וחזק. במרכז תשרור אווירה סגרירית, אך הגשם יישא אופי מקומי יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בכל הארץ יינשבו רוחות ערות, אך בצפון הנגב - וככל הנראה גם באזור ירושלים - לא צפויות כמויות משקעים ניכרות. כך או כך, נראה כי כדאי למקד את התכניות לשבת בפעילות בתוך הבית ולא בטיולים בחיק הטבע.

הגל השני יתרחש במוצאי השבת, כשמשבי הרוח יתחזקו וכך גם הגשמים, שייעשו תדירים יותר. הלילה שבין שבת לראשון צפוי להיות גשום, בעיקר בצפון ולאורך החוף. מדי פעם יירד גשם גם בהרי המרכז.

יום ראשון

לפי ההערכות יחל השבוע במקביל לשיאה של המערכת החורפית. יום ראשון יהיה הקר ביותר, והגשם ירד מצפון הארץ ועד לצפון הנגב - ואולי אף דרומה.

הרוחות יגיעו לעוצמה המרבית והגשם ילך וייחלש רק לעת ערב. גם בראשון צפויות הצפות בכבישים ובערי החוף, והמשבים העזים עלולים לגרום נזקים אופייניים - דוגמת קריסת עצים והתמוטטות סככות.

ביום שני ייחלש הגשם בהדרגה וכך גם הרוחות. בשעות הערב תגיע המערכת החורפית אל סופה, עם מזג האוויר קריר ושמיים מעוננים חלקית.