אחרי 11 ימים: הסתיימו עיצומי העובדים ב"ביקור חולים"

בתום שבוע וחצי שבו לא התקיימה קבלת קהל בחדר המיון של בית החולים ועובדיו עברו לפעילות במתכונת שבת, הודיעו הצדדים כי הגיעו להסכם ביניהם, לפיו ישולמו 30% ממשכורת חודש ספטמבר. "טובת החולים ניצבת לנגד עינינו", אמר יו"ר ועד העובדים

עובדי "ביקור חולים" סיימו השביתה. ארכיון (רויטרס)

בתום 11 ימים שבהם פעלו עובדי בית החולים "ביקור חולים" בירושלים במתכונת שבת, במחאה על עיכוב בתשלום משכורותיהם, חזרו היום עובדי המוסד הרפואי לעבודה סדירה, בעקבות סיכום שהושג עם ההנהלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עיצומי העובדים החלו לפני כשבוע וחצי, אז קבלו הצוותים הרפואיים על כך שלא קיבלו את שכרם בחודש אוקטובר ואת חלקו היחסי של חודש ספטמבר. כמו כן, התלוננו העובדים כי לא הועברו כספים לקרנות הפנסיה והגמל שברשותם. הם פתחו בעיצומים שכללו אי קבלת קהל בחדר המיון ועבודה במתכונת שבת.

היום, לאחר סיכום עם משרד הבריאות, קיבלו עובדי בית החולים את יתרת השכר של חודש ספטמבר. כמו כן, הודיעה הנהלת המוסד הרפואי כי תעשה כל מאמץ על מנת לשלם את מלוא השכר של החודשים הבאים. בעקבות הסיכום שהושג בין הצדדים הודיעו עובדי בית החולים כי הם חוזרים לעבודה סדירה.

"בעקבות הודעת הוועד המנהל על העברת 30% משכרנו לחשבונות הבנק שלנו - החלטנו לחזור לעבודה סדירה ", אמר יו"ר ועד העובדים רוני עמרם. "זאת, מתוך אחריות לשלום החולים ולכל אותן יולדות המבקשות לבוא וללדת בבית החולים שלנו - ומתוך תקווה כי לא ניקלע לסיטואציה דומה בעתיד הקרוב".