בת ים: נעצר חשוד בגידול דגי פיראנה

פקח רשות הטבע והגנים נפצע קל מנשיכה של אחד הדגים הטורפים, שנמצאו בדירתו של תושב בת ים שגידלם באקווריום ביתי. הצעיר בן ה-20 נעצר והועבר לחקירה. "הכנסת מינים זרים תפגע באיזון האקולוגי בישראל", הזהיר מנהל יחידת הפיקוח במשרד החלקאות

"סכנה ממשית לבני אדם", דג פיראנה שנתפס (שאדי חליל)

גידולי פרא: בפעילות משותפת של פקחי משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים, עצרה המשטרה תושב בת ים, לאחר שבחיפוש בביתו נמצא אקווריום גדול ובו 8 דגי פיראנה מסוכנים, שהחזקתם וגידולם אסורים על פי החוק בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הוצאת הדגים מהאקוורים ננשך אחד הפקחים בידו על ידי הדג הטורף בעל השיניים המחודדות. העובד נזקק לטיפול רפואי, לחבישה וחיטוי במקום. הדגים הבוגרים שנמצאו, באורך ממוצע של כ-10 ס"מ, הוחרמו והועברו לבדיקת מעבדה.

דגי הפיראנה יכולים לפגוע באופן חמור בבני אדם ולגרום לפציעות קשות. הם נוטים להתרבות במהירות ומהווים סכנה גדולה לדגה במקווי המים בישראל כי הם עלולים להכחיד אוכלוסיות שלמות של דגים ולהפר את האיזון האקולוגי.

החזיק גם ציפורי בר

הצעיר בן ה-20 לא הסתפק רק בגידול הדגים האכזריים. במהלך החיפוש בביתו גילו השוטרים כי החשוד החזיק גם ציפורי בר מסוג חוחיות האסורות אף הן בהחזקה. לאחר סיום חקירתו במשטרה צפוי הצעיר להיחקר גם על ידי פקחי משרד החלקאות ורשות הטבע והגנים.

"מלבד הסכנה הנשקפת לאדם מגידול הדגים, הכנסת מינים שאינם קיימים בישראל תפגע באיזון האקולוגי של החי והצומח בישראל", הסביר חגי נויברגר, מנהל יחידת הפיקוח באגף הדיג במשרד החקלאות. "אני קורא לציבור לדווח על כל חשד לעבירה בתחום הדיג".