סירת הצוללנים טבעה מול חופי תל אביב: "נטשנו בזמן"

11 הצוללנים שסירתם טבעה הבוקר מול חופי תל אביב בעקבות מזג האוויר הסוער מנסים להתאושש מהתקרית. "הגל נשבר על הסירה, היא התמלאה מים ואז נטשנו אותה", סיפרו. מפקד המועדון הצלילה לחדשות 2 באינטרנט: "זה אירוע שאף פעם לא קרה". אחראי ההצלה: "היה יכול להיגמר אחרת". במקביל: הצפות משעות הלילה בצפון הארץ ובמרכזה

מאמצי החילוץ, היום (משטרת ישראל)

"הגל נשבר על הסירה ושבר אותה - היא התמלאה במים, נהייתה כבדה ואז נטשנו אותה" - כך אומרים הצוללנים שסירתם טבעה הבוקר מול חופי תל אביב. הם עדיין מנסים להתאושש מהתקרית יוצאת הדופן, שנגרמה מהגשם הכבד שירד היום באזור. בינתיים, הסירה עדיין לא נמצאה אבל במועדון הצלילה "אוקטפוס" אליו היא שייכת, מאמינים כי בקרוב היא תצוץ באחד החופים באזור. הצוות היה במהלך צלילה שגרתית במרחק של 4 קילומטרים מחופי תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הסירה התהפכה וצללנו במקום שבו היא נראתה, זיהינו על הקרקע סימן של עוגן המעיד כי היא נסחפה לאזור צפוני יותר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט גל המר, מנהל המועדון שחיפש אחר הסירה. אנשי הצוות שהיו עליה סיפרו לו על המקרה והדגישו כי הם ראו את הספינה מתמלאת במים. "זה משהו חריג מאוד שלא קורה אף פעם", הדגיש המר. "הם היו קרי רוח, ההתנהלות שלהם הייתה טובה וכוח השיטור הימי הגיע אליהם לאחר שהם ירו לשמיים שני זיקוקים כאות מצוקה".

צוותי השיטור הימי והפיקוח של עיריית תל אביב הבחינו בזיקוקים והגיעו ישר למקום וחילצו את 11 הצוללנים. הצוותים סיפרו כי הים היה סוער במיוחד וכי יש לנקוט את אמצעי הזהירות המתבקשים בשל מזג האוויר.

"אם לא היינו מצילים אותם במהרה זה יכול היה להיגמר אחרת", סיפר לחדשות 2 באינטרנט טל פילטר, מציל ראשי בעיריית תל-אביב יפו. "הסבו את תשומת לבי לזיקוקי המצוקה שנורו באוויר וישר הקפצתי זוג מצילים שיצאו לעבר הסירה שטבעה כארבעה קילומטרים מהחוף". אחראי תחנת ההצלה בחוף בוגרשוב בעיר סיפר כי "הצוללנים היו מקובצים יחדיו בשארית כוחותיהם - זאת התשובה לכל הספקנים שתוהים למה צריך מצילים גם בחורף".

משעות הלילה: הצפות בצפון הארץ ומרכזה

משעות הלילה ולאורך הבוקר ירדו בצפון הארץ ובמרכזה ממטרים רבים - שגרמו, בחלק מהמקומות, להצפות נרחבות ולהיסחפותה ללב ים של סירת צוללנים. עוצמת המשקעים הייתה חריגה גדולה מהצפוי: בשמי מישור החוף הצפוני התפתחו ענני סערה אדירים ויוצאי דופן בהיקפם, שהם האחראים העיקריים להצפות בכבישי האזור.

במושב שבי ציון הסמוך לעכו בתוך שעה אחת בלב לא פחות מ-60 מילימטרים גשם. לא הרחק משם, באוניברסיטת חיפה, נרשמו בתוך שעתיים 40 מילימטרים גשם - כמות משקעים קיצונית שגרמה להצפות בעיר הכרמל.

אירוע יוצא דופן התרחש בעכו - שם חילצו כבאים צעירה מתוך בית מגורים שהוצף כולו במי הגשמים העזים."התקבל דיווח על הצפה ברחוב ארלוזורוב", סיפר בועז גולן - שתיעד את הדרמה במצלמתו. "מי הגשמים חלחלו ממש אל תוך בית פרטי ועלו על גדותיהם ממש עד לגובה החלונות. כבאים שהגיעו למקום חילצו בת 18 שהייתה במבנה".