סוף שבוע סוער: הצפות בצפון, גשמים עזים במרכז

מזג האוויר החורפי הביא לא רק גשמי ברכה: כמות ממטרים חריגה באזור עכו גרמה ללכידתה של צעירה בביתה, אחרי שהמים שחלחלו הגיעו לגובה החלונות. סירת צוללנים נסחפה מול חופי תל אביב, שאת תושביה הפתיע ברד. כך זה נראה

עכו: בת 18 נתקעה בביתה בשל הגשמים (חדשות 04/04 בפייסבוק)

הממטרים שבו אחרי תקופה יבשה לא קצרה, אבל לא הביאו עמם בכל מקום גשמי ברכה: משעות הלילה ולאורך הבוקר ירדו בצפון הארץ ובמרכזה ממטרים רבים - שגרמו, בחלק מהמקומות, להצפות נרחבות ולהיסחפותה ללב ים של סירת צוללנים.

חברי חדשות 2 בפייסבוק שלחו תיעוד של תופעות מזג האוויר החורפי מכל רחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוצמת המשקעים הייתה חריגה גדולה מהצפוי: בשמי מישור החוף הצפוני התפתחו ענני סערה אדירים ויוצאי דופן בהיקפם, שהם האחראים העיקריים להצפות בכבישי האזור.

במושב שבי ציון הסמוך לעכו בתוך שעה אחת בלב לא פחות מ-60 מילימטרים גשם. לא הרחק משם, באוניברסיטת חיפה, נרשמו בתוך שעתיים 40 מילימטרים גשם - כמות משקעים קיצונית שגרמה להצפות בעיר הכרמל.

אירוע יוצא דופן התרחש בעכו - שם חילצו כבאים צעירה מתוך בית מגורים שהוצף כולו במי הגשמים העזים.

"התקבל דיווח על הצפה ברחוב ארלוזורוב", סיפר בועז גולן - שתיעד את הדרמה במצלמתו. "מי הגשמים חלחלו ממש אל תוך בית פרטי ועלו על גדותיהם ממש עד לגובה החלונות. כבאים שהגיעו למקום חילצו בת 18 שהייתה במבנה".

נדב אבקסיס, תושב נשר שהיה בשעות הבוקר בחיפה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "ההצפות גרמו לכך שהיו אנשים שבקושי הצליחו לנסוע בגלל שהמים עלו על גדותיהם. כמה אחרים נתקעו בכביש בגלל מזג האוויר הסוער".

מקום בארץכמות משקעים מיום ד' (במ"מ)
חיפה75
שבי ציון70
עכו37
אפק28
כרמיאל25
ראש הניקרה20
צפת16
עין השופט13
חדרה7

ומה צפוי בהמשך? הגשם יוסיף לרדת גם הערב ועדיין צפויות סופות רעמים. קיים חשש להצפות במקומות הנמוכים. בשבת ייחלשו הממטרים בהדרגה עד שייפסקו כליל, כך שבמוצאי השבת יהיה מעונן חלקית - וקריר.