גשם וסופות רעמים וברקים באילת

מתוך 22 מ"מ גשם שיורדים בשנה בעיר הדרומית ירדו היום 7 מ"מ במשך עשרים דקות בלבד. האירוע הסתווי הזה הביא עמו גם סופות רעמים וברקים ורוחות חזקות שגרמו גם לקריסת עמודי חשמל ועצים. "זה היה מאוד מרגש", סיפרה תושבת העיר

גשם, ברקים וסופות רעמים באילת: אחר הצהריים החלו לרדת גשמים עזים בעיר הדרומית. במסגרת פעילות מזג האוויר החמה שוררת מעלינו בימים האחרונים התפתחו אתמול והיום ענני גשם מעל שמי דרום הארץ. באילת חדר ענן סערה מכיוון ים סוף לעיר שגרם למטחי גשם כבדים שהצטברו ל-7 מ"מ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף לגשמים נצפו ברקים רבים באזור כאשר משבי הרוח הגיעו עד ל-70 קמ"ש. בעקבות הגשמים, רחובות רבים הוצפו במים ובשלוליות גדולות. מהעירייה נמסר כי התושבים דיווחו על ארבעה עמודי חשמל שקרסו וכעשרה עצים שנפלו בעקבות הרוחות - העובדיםן הוזעקו וכל הבעיות טופלו. לפי שעה הגשם פסק, אך עדיין ישנם גשמים באזור הערבה ודרום הנגב.

"גשם אילתי" הוא תופעה רגילה, אך בשנים האחרונות לא חווינו שום דבר בסדר גודל כזה ביום בודד. דווקא הסתיו היא העונה שבה ירדו בשנים האחרונות גשמים בעיר הדרומית, ולא בחורף. כמות המשקעים הממוצעת באילת בשנה היא 22 מ"מ, ולמעשה אירוע הגשם שארך היום מספר דקות בלבד מהווה כ-30% מהממוצע הרב-שנתי.

דנה, עובדת בעיריית אילת סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי היא "לא זוכרת דבר כזה, זה היה מאוד מרגש. הגשם התפתח בתוך דקות ספורות, אבל שכח כאילו לא היה". תושב אחר סיפר: "ירד אצלנו גשם לפרקים במשך 20 דקות, אפילו המרפסת שלי הוצפה. יש קצת פקקים בעיר כי האילתים לא רגילים למזג אויר כזה. האור בשמים היה סגול בגלל הברקים. עכשיו מזג האויר נוח ונעים". 

במהלך הערב והלילה עדיין ייתכנו גשמים בדרום ובמזרח וקיים גם חשש לשיטפונות והצפות בנחלי הנגב והערבה ומדבר יהודה.