ירושלים: תינוקות בלעו מריחואנה - ואושפזו עם חשש לחייהם

ללא סיבה נראית לעין הגיעו בשני מקרים שונים פעוטות לבית החולים "הדסה הר הצופים" עם תסמינים דומים והובהלו לטיפול נמרץ. בדיקות דם קבעו כי הגורם למצבם הוא הרעלת THC שבה לקו, ככל הנראה אחרי שהכניסו לפיהם חומר שצרכו הוריהם. מצבם התייצב

בתקופה האחרונה ובהזדמנויות שונות, הגיעו לבית החולים "הדסה הר הצופים" שבירושלים שני תינוקות שסבלו מהכרה מעורפלת, דופק וחום גבוהים והתנהגות אפאטיות. מצבם הלך והידרדר עד לכדי סכנה ממשית שנשקפה לחייהם, כל זאת - כשהוריהם התקשו לספק הסבר מניח את הדעת באשר לנסיבות הפגיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלושה רופאים בבית החולים - ד"ר יעקב ברקון, ד"ר דוד רכטמן וד"ר ערן לביא, זיהו את התסמינים הדומים שמהם סבלו שני התינוקות וערכו בדיקות דם מקיפות שהעלו תוצאה חד-משמעית: הגורם להידרדרות המפתיעה במצבם נגרם מהרעלת THC, החומר הפעיל בסם המריחואנה.

בזכות האבחון המהיר הצליחו הרופאים לייצב במהרה את מצבם של השניים, ומאז שוחרר אחד מהם ואילו השני נותר להשגחה בבית החולים.

המשטרה ורשויות הרווחה עודכנו

הגורם היחידי המסתמן לפגיעה בשניים הוא האפשרות שהוריהם נוהגים לעשן גראס או חשיש והערכה שמקצת מהסמים נפלו על הרצפה. כך, כדרכם של תינוקות, הם ככל הנראה זחלו והכניסו לפה את מה שמצאו. בניגוד להשפעת החומר על מבוגרים, עבור תינוקות רכים עלולה צריכתו לגרום אף למוות.

אחרי שמצבם של התינוקות התייצב, פנו בבית החולים לעדכן את הגורמים המוסמכים בפרטי המקרה - הן מקרב רשויות הרווחה והן במשטרה.