טלטלה במערכת הבריאות: הפרופ' יהודה היס פוטר מהמכון הפתולוגי

סגן השר ליצמן הודיע הערב על הדחתו של הרופא הראשי במכון לרפואה משפטית, במסגרת הליך "רה-ארגון" שננקט עקב "ביקורת על התנהלות המוסד". כמו כן, יוצא ניהולו מסמכות מבית החולים "אסף הרופא"

ליצמן והיס (חדשות 2)

אחרי שלל פרשיות סביב התנהלות המכון לרפואה משפטית באבו-כביר, הודיע הערב סגן שר הבריאות יעקב ליצמן על החלטתו להעביר מתפקידו את הרופא הראשי במרכז - הפרופ' יהודה היס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בעקבות ביקורת על התנהלות המכון, בחן מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופ' רוני גמזו, יחד עם גורמי מקצוע מתוך את השינויים הנחוצים במכון", נמסר בהודעה. "עם הגיעו של הפרופ' היס לגיל פרישה, יוּצא מכרז לניהול מקצועי ותפעולי בעוד שהיס יסיים את תפקידו".

נוסף על כך, הוחלט על האחריות הישירה על ניהול המכון מידי בית החולים "אסף הרופא" שבצריפין לידי מינהל הרפואה במשרד הבריאות, שם יופעל כיחידה נפרדת.

ממשרד עדו אורלנסקי אלעד אייזנברג ואמיר גולן המייצגים עשרות משפחות שכולות שנפגעו גם בפרשת האיברים האחרונה שנחשפה, נמסר הערב בתגובה לידיעה: "לאורך כל הדרך טענו כי עקרון שמירת כבוד המת צריכה להיות עקרון מנחה בכל אופן ודרך העבודה. אנו מברכים על כך שמשרד הבריאות גילה אחריות ואימץ את המסקנות המתבקשות בעניין זה. אנו מקווים שרה-הארגון שייעשה יבריא את המכון ואנו לא נידרש בעתיד לסוגיות ומקרים דומים. זוהי תקווה של כל המשפחות השכולות ושל כל אזרח במדינת ישראל״.

חלקים מאלפי גופות נפטרים הוחזקו במכון

לפני כשנה עלו לכותרות שמותיהם של המכון לרפואה משפטית ושל הפרופ' היס, אחרי שנחשף כי חלקים מגופותיהם של אלפי נפטרים הוחזקו במשך שנים וללא כל צורך נראה לעין בצנצנות.

בין היתר, מדובר היה באיברים השייכים לבדרן דודו טופז, לשדרנית שוש עטרי ולרמטכ"ל לשעבר, רפאל איתן (רפול).  

בעקבות זאת, הגיש במאי השנה אחיו של טופז תביעה נגד המכון ונגד היס, שבה האשים אותם ב"התנהלות חמורה מאין כמוה והנהגת שיטות עבודה פסולות באופן מזעזע ושיטתי".