החורף חוזר: שלג צפוי בחרמון

אם כבר התרגלתם לשמש החמימה, זה הזמן לבדוק אם המטרייה בהישג יד. מיום שבת תשתנה האווירה ומערכת חורפית בדרך אלינו: גשמים, רוחות, קור ושלג משמעותי ראשון בחרמון

התגעגתם? השלג חוזר לחרמון (גיא ורון)

לאחר מספר שבועות של שמש, בסוף השבוע האווירה תשתנה וצפויה מערכת חורפית ממושכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגשמים יתחילו במהלך השבת ויהיה קר. שלג משמעותי ראשון צפוי בחרמון. גם ביום ראשון יהיה חורפי, כשגשם יירד מדי פעם ושלג יוסיף לרדת בחרמון.

נכון להיום עדיין קיימת אי ודאות לגבי המשך השבוע הבא, אך מסתמן שיהיו עוד כמה גלי משקעים, רוחות ושלג בחרמון. באשר לאפשרות לשלג גם בפסגות הצפון, עוד לא ניתן לקבוע בבירור, אם ומתי זה יקרה.

באתר החרמון מתכוננים לשובו של השלג, לאחר שבנובמבר ירדה כמות זעומה. יש לציין כי בזמן ירידת השלג, צירי העלייה לאתר נחסמים מחשש להחלקה וכדאי להגיע לביקור רק עם פרסום דבר פתיחת האתר למבקרים.

ומה מצפה לנו בסילבסטר?

רגע לפני שחודש דצמבר מסתיים אפשר להגיד שבכללותו היה יבש מהממוצע, בעיקר בצפון הארץ. לאחר פתיחה מרשימה שבה הושגה כמות משקעים הגבוהה פי 2-4 מהממוצע בסתיו, נראה שעונת הגשם נכנסה לשנת חורף קצרה. האופטימיות בתחזית מחזירה את הסיכוי לעונה גשומה מהממוצע, כפי שנחזתה על ידי רשות המים.

ומה מחכה לנו בסילבסטר ועד סוף השבוע? עוד לפני שהחורף יחזור, צפוי לנו עוד יום נאה, וחם מחר. ברביעי יהיה יבש עם התחממות קלה. בערב השנה החדשה יהיה בהיר עד מעונן חלקית וקריר. ההתקררות תחל בחמישי ושישי ותלווה גם באובך.