האם יימצא נפט בגולן? החלו הקידוחים

בתום מאבק ארוך של תושבי האזור וארגוני איכות הסביבה, החלה חברת "אפק" בקידוחי הניסיון למציאת נפט. הטרקטורים הראשונים כבר הגיעו לשטח, לאחר שהחברה קיבלה את אישור בג"ץ לביצוע העבודות

למרות ההתנגדויות והמאבק שניהלו תושבי רמת הגולן, החלו הבוקר (שלישי) קידוחי הנפט בגולן. תושבי האזור וארגוני הסביבה מתנגדים לקידוחים בשל הפגיעה הסביבתית שעלולה להיגרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברת "אפק", בראשותו של השר לשעבר אפי איתם, גם הוא תושב הגולן, העלתה הבוקר את הטרקטורים הראשונים לשטח במסגרת קידוחי הניסיון של החברה שקיבלו את אישור בג"ץ.

תושבים ברמת הגולן, יחד עם ארגוני סביבה, מתנגדים לקידוחי הניסיון. לטענתם יש בהם פגיעה אפשרית באגן ההיקוות של הכינרת ובנוסף תיפגע איכות החיים של התושבים ברמת הגולן ובסביבה.

הארגונים העלו טענות נגד החברה והאשימו כי בכוונתה להשתמש בטכנולוגיה מזהמת שעלולה להביא לנזק בלתי הפיך לאזור. בחברה דחו את הטענות ואמרו שאופן הוצאת הנפט יקבע רק בתום קידוחי הניסיון.

העבודות יחלו מחר. רמת הגולן

בימים הקרובים יוקם מגדל הקידוח הראשון, שיבצע את קידוח הניסיון הראשון מבין עשרה בסך הכול בחודשים הקרובים. הקידוחים מגיעים לאחר בדיקת שטח אלקטרומגנטית שנערכה בשנה האחרונה והם אמורים לקבוע באופן מדויק האם ישנו נפט באדמת הגולן וכמה ממנו.

אם יצביעו קידוחי הניסיון על כמויות משמעותיות של נפט, תצטרך החברה להגיש למוסדות התכנון תכנית עבודה חדשה ומפורטת. בחודש יולי האחרון אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ל"אפק" לבצע את קידוחי הניסיון לאיתור הנפט. על פי הבדיקות המקדימות, התברר שקיים סיכוי טוב למציאת נפט.