אבריו של הנער שהתמוטט הושתלו בשישה בחולים: "נדיבות המשפחה הצילה את חייהם"

אבלים על מותו של בנם, לא היססו בני משפחת וטורי לתרום את אבריו ולהציל בכך את חייהם של 6 חולים שונים בהם הושתלו אבריו. מבין המושתלים קודמו בתור 3 שהיו חתומים על כרטיס אדי. "הוריו של גלעד משקפים את ארץ ישראל היפה", סיפרה מנהלת מרכז ההשתלות

נדיבות המשפחה הצילה 6 חולים (חדשות 2)

נדיבותה של משפחת וטורי הדליקה אור בבתיהם של שישה מושתלי איברים ושני מושתלי קרנית: במהלך הלילה והבוקר הושתלו אבריו של הנער גלעד וטורי בן ה-16, שהתמוטט במהלך ריצה בבית הספר בו למד בהוד השרון, בשישה חולים שונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתרומת האיברים, שהאישור לה ניתן על ידי משפחתו של גלעד, בוצעה השתלת לב בבית החולים שיבא בגבר בן 56. ריאותיו הושתלו בגופם של גבר בן 63 ובחולה בן 67. השתלת הכבד הצילה את חייה של אישה בת 64 בבית החולים בילינסון. כליה ולבלב הושתלו באיכילוב באישה בת 35. כליה נוספת הושתלה בגופה של צעירה בת 24. קרניותיו יושתלו במהלך היום בשני חולים שונים.

"הוריו של גלעד משקפים את אנשי ארץ ישראל היפה, את האנשים שנותנים ושמוכנים לעזור לאחר", סיפר ד"ר תמר אשכנזי, מנהלת המרכז להשתלות. "גם בעת מצוקה ואסון אישי נורא הם היו מסוגלים לחשות על הצלת חיים ועל תרומת איברים".

שלושה מהמושתלים קודמו בתור מאחר והיו חתומים על כרטיס אדי. "המערכת לקידום בתור לחתומים מוכיחה את עצמה", נמסר ממרכז התרומות. "החתומים על הכרטיס עוקפים בתור ממתינים אחרים שאינם חתומים".

וטורי נפל במהלך ריצת 60 מטרים במסגרת שיעור חינוך גופני בתיכון "רמון". כתוצאה מהנפילה הוא נפגע בראשו ואיבד את הכרתו. צוות של מד"א שהוזעק לבית הספר העניק לתלמיד טיפול ראשוני שכלל פעולות החייאה עד להחזרת הדופק. בבית החולים נאבקו החולים על חייו אך אמש נאלצו לקבוע את מותו המוחי.