הים בתל אביב השחיר; "העירייה לא נערכה לגשם"

חבר מועצת העיר תל אביב-יפו מאשים את העירייה שלא ניקתה את תעלות הניקוז לפני הגשם הגדול – מה שגרם לזיהום החול והמים. בינתיים, ביקור שלנו בחוף מגלה כי המים עדיין שחורים ומלאים בזוהמה. "הילדים שלי נכנסו למים ויצאו עם על הגוף", סיפרה אם שהגיעה למקום. בעירייה טוענים: "התרענו מפני הרחיצה בים"

מי שהגיע אתמול לחוף הדולפינריום בתל אביב ראה שחור בעיניים: היורה שירד סחף איתו פסולת שהצטברה על החוף, והיום בעירייה ניסו לצמצם נזקים. עם זאת, הים עצמו עדיין מלא בלכלוך שחור - מה שהותיר חלק מה'מתרחצים' רק על החול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול החוף צולם כשכולו שחור בגלל שטיפת תעלות הניקוז. המים הכילו שמנים, זבל ושקיות ומספר טרקטורים עבדו בחוף כדי לנקותו מכל הלכלוך. פתח הניקוז שנמצא למרגלות חוף הדולפינריום כוסה ג הוא בחול כדי ששפכים נוספים לא יגיעו למתרחצים.

חבר מועצת העיר תל-אביב יפו ראובן לדיאנסקי מאשים את העירייה. "מה שקרה השנה, וזו הסברה שלי, זה פשוט שמישהו שכח לעשות את אותה עבודה שהעירייה אמורה לעשות מדי שנה וזה לנקות את תעלות הניקוז כדי שכל הפסולת לא תיכנס עם הגשם הראשון לים", הוא הדגיש.

ומה המתרחצים חושבים על זה? "רציתי להיכנס אבל היה מלוכלך אז יצאנו, הילדים יצאו עם כל מיני לכלוך על הגוף", סיפרה אחת הרוחצות. "אתה רואה כתמים של מים שחורים ואפשר לראות ממש לכלוך ושקיות - כל הזוהמה שהצטברה בחוף, הכל בים", אמר שחר בן-פורת מדריך גלישה שהגיע לשם. גם אחד מבעלי המסעדות במקום זועם: " ראיתי כמויות גדולות של צואה לאורך החוף".

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי "אגף החופים של העירייה נערך בהתאם והתריע מפני הרחצה בים. בתחנות ההצלה הונף דגל שחור, לאורך החופים הוצבו שלטים המתריעים מפני זיהום ונקראו אזהרות במערכות הכריזה. במקביל, צוותים של העירייה ממשיכים לפעול לניקיון החוף ולעקוב אחר איכות מי הים ובשלב זה לא התקבלה כל הנחיה ממשרד הפנים לסגירת החופים".