המעיין הסודי שהפך למוקד תיירות

אל המעיינות ומאגרי המים של הגליל העליון מצטרף עכשיו מקור נביעה ענק של מים חמים. החקלאים מקווים שהמים שהתגלו יימצאו מתאימים להשקיה, ובינתיים – המטיילים, נהנים מרחצה בטבע בטמפרטורה של 48 מעלות

תושבי הצפון הצליחו לשמור על המקום בסוד במשך חודשים, אבל עכשיו כבר מאות אנשים מכל הארץ גילו את הנביעה החמה בגליל העליון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

נשים וילדים, צעירים ומבוגרים, כולם מגיעים בחושך מוחלט לערוץ הירדן בסמוך לקיבוץ להבות הבשן, רק כדי להיכנס למים שפורצים בטמפרטורה של 48 מעלות. יובל אברמוביץ מנהריה ומור פרג' ממושב מצליח, שהגיעו לבקר במקום מספרות: "רותח כמו סאונה. זה נעים ככה, מעיין שהוא חם. המים הקרים משתלבים עם המים החמים, זה מדהים ואחלה בילוי לקיץ ולחורף".

לא כולם בטוחים למה המים החמים והקרים משתלבים דווקא שם. ערן בן שוקרון מקרית שמונה מנסה להסביר: "מדובר פעילות וולקנית שהייתה פה בעבר, נביעה של מים שנובעים מפעילות וולקנית מתוך האדמה גייזר".

במשטרה לא מרוצים מגילוי המקום

למעשה המים האלה מגיעים כמה קילומטרים מהירדן ליד קיבוץ שמיר. חקלאי הצפון חיפשו באדמה מקור נוסף להשקיית השדות וכך גילו את המים בעומק של 1,500 מטרים מתחת לאדמה. עד שיסתיימו הבדיקות אם המים טובים מספיק לחקלאות, הם מוזרמים ישירות לירדן. "מצאנו קרוב ל15 מיליון קוב בשנה. אנחנו מדברים על הבטחת אספקת המים לכל החקלאים ולצד זה נהנים המטיילים", מדגיש דובי אמיתי יו"ר אגודת מים בגליל.

חוץ מתושבי האזור שאהבו יותר את המקום כשנשמר בסוד, גם במשטרה לא אוהבים את הטרנד החדש. ריבוי האנשים והחושך מביא לתאונות כמו אתמול בלילה כשרכב של תיירים הדרדר לתוך הירדן.

האחראים על הקידוח מבטיחים להמשיך ולהזרים את המים החמים לטובת המתרחצים בשנים הקרובות. אז אם עוד לא שמעתם על המקום גם אתם מוזמנים להגיע בלילה וליהנות מאדי המים.