גשם וברד - גם ביומיים הקרובים

הגשם הראשון שהגיע אתמול, הוא לא האחרון השבוע - היום, לפני שניכנס לסוכה נצטרך להיערך בהתאם. המערכת שהגיעה תמשיך להוריד גשמים ברחבי הארץ ובמקרים מסוימים אפילו ברד

לאחר מספר שנים אנו רואים לראשונה מערכת מזג אוויר אופיינית לסתיו הקרויה "אפיק ים סוף פעיל" - לחות מאזור קו המשווה זורמת לעברנו באמצעות רוחות כמו אוטוסטראדה. לכן, בימים הקרובים נראה הרבה עננים ובתוכם גם ענני גשם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אף כי מרבית הגשמים יהיו חלשים עד כדי טפטוף לא מורגש, בחלק מהמקרים יתפתחו סופות רעמים, ובמקרים מסוימים ייתכן אפילו ברד.

היום, למרות העננות עדיין יהיה חם מהרגיל. הגשמים יירדו בעיקר משעות הצהריים ויתגברו בשעות הערב. היות וזהו ערב החג, בהחלט ייתכן כי הגשם יפגע בתכניות לסעודות חג בסוכה, באופן מקומי, אך האפשרות לכך סבירה יותר בעיקר בהרים ובמזרח.

גם בחג עצמו המצב יישאר דומה. עוד עננים ועוד טפטופים. התפתחות מקומית של ענני סערה עלולה לגרום לשיטפונות בנחלי מדבר יהודה ובעיקר בנחלי הנגב, שכן מצב של אפיק ים סוף פעיל הוא הגורם המרכזי לשיטפונות דווקא באזור הנגב.

בחול המועד מזג האוויר יהיה הפכפך. בשלישי יהיה חם ויבש, ועד אחה"צ ייתכנו עוד גשמים. ברביעי וחמישי לעומת זאת תחול ירידה ניכרת בטמפרטורות ועם זאת עדיים קיים סיכוי לגשם בעיקר בצפון - הפעם כתוצאה מאפיק עונתי המגיע מאירופה.

יורה: היה או לא היה?

לרבים מאיתנו היורה הוא הגשם הראשון. ואכן, מי מבינכם שחווה גשם יפה וחזק היום הרגיש את היורה. בזמן כזה או אחר, כמעט כולנו נראה גשם בימים הקרובים. אך "יורה" על פי ההגדרה המטאורולוגית, הינו גשם נרחב בעל מאפיינים חורפיים וכזה אשר נאסף למספר מילימטרים (5 מ"ל-10 מ"מ). היות וזוהי פעילות טרופית חמה שעיקרה טפטופים, בשלב זה היא לא היורה המיוחל.

אך, למרות זאת, לאחר שתעזוב אותנו המערכת הנוכחית, ונסכם את המספרים של התפשטות הגשמים והצטברות המשקעים בשתי היממות הקרובות, ייתכן בהחלט שהמערכת הזו, אפילו שהיא לא בעלת "אופי חורפי" - תהיה היורה של עונת הגשמים הבאה.