7 ישראלים זכו לחיים חדשים ביום הכיפורים

בזמן שישראלים רבים שהו בשקט ובמנוחה המאפיינים את יום הכיפורים, בבית החולים בילינסון שבפתח תקווה היו עסוקים בהצלת חיים. 10 איברים הושתלו ב-7 חולים שזכו לחיים חדשים. בין המושתלים: צעירות בנות 18 ו-24, ואישה שאיבדה את משפחתה מאותה מחלה

ד"ר גלילי ופרופ' קרמר עם החולה שעבר השתל (ביה"ח בילינסון)

חיים חדשים: בבית החולים בילינסון בפתח תקווה בוצעו במהלך יום הכיפורים שבע השתלות איברים מוצלחות. הרופאים השתילו 10 איברים בשבעה חולים, שהמתינו זמן רב לבשורה המיוחלת על כניסתם לחדר הניתוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין החולים שזכו בחיים חדשים: צעירה בת 18, הסובלת ממחלת סיסטיק פיברוזיס, וקיבלה שתי ריאות חדשות. מצבה מוגדר כעת יציב. חולה נוסף בשנות ה-60 לחייו עבר השתלה מוצלחת של שתי ריאות גם כן ומתאושש מהניתוח. "עבדנו בקדחתנות לפני ובמהלך החג, מספר ההשתלות הגדול נובע רק הודות למשפחות אצילות שהסכימו לתרום את איברי יקיריהן", סיפר בגאווה ד"ר בני מדליון, מנהל יחידת השתלות לב וריאה.

גבר נוסף כבן 60, שסבל ממחלת שחמת הכבד זכה להשתלת כבד וכעת הוא מאושפז במחלקת טיפול נמרץ. בנוסף, אישה בשנות ה-60 לחייה, שסבלה במשך שמונה שנים ממחלת כליות וגם איבדה את אחיה ואת אמה מאותה מחלה, עברה ניתוח להשתלת כליה חדשה.

"הרגע המרגש ביותר הוא לבשר למשפחה שנמצאת בהכנות לקראת ארוחה מפסקת שיש ריאות בשביל בתם ושעליהם להפסיק את ההכנות לחג ולהתחיל בהכנות לקראת ההשתלה בבילינסון", ציין פרופ' מרדכי קרמר. "אומנם אני שומר מסורת, אך בשביל הצלת חיים ולמרות הצום המשכתי ללוות את המשפחות ולעמוד בקשר עם הרופאים במהלך החג".