הפצוע הקשה ביותר מבורגס התעורר

מאז הפיגוע בבורגס אנחנו מלווים את משפחתו של דניאל פּחימה, הצעיר שנפצע קשה ושכב מורדם ומונשם בבית החולים. בתחילת השבוע הוא פקח את עיניו והחל לתקשר עם הסובבים אותו. השיקום שלפניו עוד ארוך, אבל דניאל מגלה רוח לחימה אדירה

במשך החודשיים האחרונים מתחנן מקסים פחימה בפני בנו דניאל שנפצע בפיגוע בבורגס לפקוח את עיניו. השבוע תפילתו של מקסים נענתה. למרות שהרופאים הקצו לו לפחות חצי שנה עד שיתעורר, דניאל התחיל לתקשר עם סביבתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דניאל פחימה בן 26 מעכו, נסע עם שני חבריו מאור הרוז ואליאור פרייס זכרונם לברכה, לחופשה בבורגס שבבולגריה. הפיצוץ העז גבה את חייהם של שני החברים, דניאל שרד ומאז הוא נלחם על חייו.

גם המבקרים שהגיעו למיטתו של דניאל לא ויתרו, בהם ההורים של מאור הרוש ז"ל. לכולם אמרו הרופאים: "דברו אליו, זה יכול לעזור", ובתחילת השבוע אל מול עיניהם המשתהות של רופאיו ומשפחתו - החל דניאל לתקשר.אביו של דניאל מספר: "הוא התחיל ללחוש, ללחוש דווקא את השמות של שני החברים שלו שנהרגו. למחרת בבוקר באנו לביקור בוקר במחלקה ואנחנו שומעים מישהו צורח: 'אבא! אמא! אבא! אמא!'. הוא מדבר בטלפון עם האחים והאחיות שלו, הוא גורם לנו אושר בל יתואר".

בבית החולים תל השומר מופתעים מהשיפור הדי פתאומי במצבו של מי שהוגדר הפצוע הקשה ביותר בפיגוע. בינתיים חבריו ממשיכים להגיע למיטתו, אותם חברים גם הלחינו שיר שכתב. הוא אומנם איבד את אחת מעיניו, והפגיעה ברגליו תחייב שיקום ארוך ומעייף, אך הרופאים צופים שיצליח ללכת, ואולי בהתחשב בשיפור הדרמטי השבוע, גם זה יקרה מוקדם מהצפוי.