בגלל טמפון: צעירה מאושפזת במצב קשה כתוצאה מזיהום

בת 18 מהצפון אושפזה במצב קשה בבית החולים בנהריה, בעקבות זיהום שנגרם לה לאחר שלא החליפה טמפון מספר שעות. "הרופאים מנסים לייצב אותה כי היא סובלת מקריסת מערכות", סיפר מנהל יחידת טיפול נמרץ בביה"ח. מדובר במקרה שני מזה חודשיים

אושפזה בגלל טמפון. אילוסטרציה (רויטרס)

בבית החולים בנהריה מאושפזת במצב קשה צעירה בת 18, בשל זיהום שנוצר בגופה ככל הנראה לאחר שהשתמשה טמפון ולא החליפה אותו במשך שעות ארוכות. היא הגיעה עם חום גבוה, שלשולים, חולשה ומדדים חיוניים לא יציבים, כשהיא סובלת מקריסת מערכות. רופאי בית החולים מנסים כעת לייצב את מצבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במהלך הבדיקות שעברה התברר כי היא סובלת מקריסת מערכות, זאת כי היא ככל הנראה לא החליפה טמפון שנשאר כמה שעות בגופה", סיפר ד"ר ניקולא מחול, מנהל מחלקת טיפול נמרץ בבית החולים נהריה . "הרופאים הצליחו בטיפול אנטיביוטי מוגבר להתחיל בשיקום הפגיעות, והיא כרגע לא נמצאת בסכנת חיים".

בבית החולים ציינו כי מדובר במקרה חריג שני בו הם מטפלים בחודשים האחרונים. רק לפני חודשיים תושבת האזור בת 28, אושפזה במצב קשה מזיהום שנגרם מאי החלפת טמפון וכעת היא נמצאת בשיקום. "חשוב להימנע משימוש בטמפון כשהאישה לא נמצאת במחזור, ויש הרבה שעושות זאת", הדגישה ד"ר אלה אופיר, מנהלת היחידה להיריון בסיכון גבוה בבית החולים. "יש חשיבות גדולה להשתמש בטמפון עם כושר הספיגה הנמוך ביותר, ויש להחליפו כל 6-4 שעות".

עוד ציינה ד"ר אופיר כי "ההמלצה היא לא לישון עם טמפון בלילה". בבית החולים קוראים לנשים שמגלות פריחה באזור בו שמו את הטמפון, להוציאו מיד ולפנות לקבלת טיפול רפואי.