ת"א: סוגרים את הים - על חשבון הרוחצים

סכסוך בין עיריית תל אביב למצילים הביא לסגירת מספר מחופי הרחצה הפופולאריים בעיר. אלו שנכנסו היום לים בכל זאת – קיבלו קנסות מפקחי העירייה בסכום של יותר מ-700 שקלים. "אנשים באים לפה לחופש ולחגים, מה יישאר לנו אם לא יתנו לנו להיכנס לים?", תהו התיירים

לתיירים שהגיעו לחוף הים בתל אביב מצרפת ומרוסיה לא ממש היה ברור מדוע מנעו מהם להיכנס היום לים. לאחר מבט חטוף מהמים ניתן להבין מיד שלא הגלים הם הבעיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זה לא נעים לראות ים סגור, אבל מחלוקת בין עיריית תל אביב למצילים הביאה לסגירתם של כמה מחופי הרחצה בעיר. חוף הצוק הדרומי, בוגרשוב, גורדון והילטון. "אנשים רבים באים לפה לחופש ולחגים, מה יישאר לנו אם לא יתנו לנו להיכנס לים?", תהה מייקל, תייר מצרפת.

"היו בעבר שביתות מצילים, אבל היסטריה כזאת של איסור כניסה לים בשבת ביום מקסים שכזה - מעולם לא היתה", מספר אורי שטרק, בעל עסק בחוף הים.

העירייה לא הסתפקה בסגירת החופים והכריזה בפני הרוחצים שמי שיעבור על ההוראה יקבל קנס בסך 730 שקלים. "אנשים יקבלו דו"ח על 'הפאול' שאין מצילים בעיריית תל אביב בחוף הכי עמוס", טוען בזלזול בעל העסק.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי נוצר מצב של מחסור בכוח אדם בשל בקשה של חלק מהמצילים להפחית בשעות עבודתם ולעבוד לפי תנאי ההסכם שנחתם עימם בשנת 2007.