כך תקבלי מחזור פעם ב-3 חודשים

זה אולי עוד גבול שנמתח בתחום ההתערבות הרפואית בגוף שלנו: גלולה חדשה למניעת היריון מאפשרת לנשים לדחות את המחזור החודשי, לפעם ב-3 חודשים בלבד. "עד עכשיו הכניסו לראש של האנשים שאם אין מחזור משהו לא תקין, הגוף לא בסדר, והנה אנחנו עכשיו קיבלנו איזשהו בונוס", מסבירים רופאים

התערבות מיותרת בטבע, או פיתוח רפואי שיביא לשיפור באיכות חייהן של נשים רבות? "סיזוניק", גלולות חדשניות נגד הריון, מפחיתות את התדירות של הווסת מפעם בחודש - לפעם בשלושה חודשים בלבד. לפני כמה ימים חברת התרופות "טבע" החלה לשווק אותן בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר החברה הישראלית לאמצעי מניעה ובריאות מינית, פרופסר דניאל זיידמן התייחס לפיתוח החדש: "הרעיון הזה הוא מהפכני במובן הזה ש-50 שנה חינכו את הנשים שהן צריכות לקבל ווסת כל חודש. הן צריכות להתנקות, הן צריכות להפטר מרעלים והיום אנחנו יודעים שמבחינה רפואית אישה לא זקוקה בכלל לווסת".

מתברר שמדובר במיתוס. אין שום קשר בין תדירות המחזור החודשי לבריאותה של האשה. אמנם נשים מצליחות לדחות את המחזור באמצעות נטילה של כמה חפיסות של גלולות רגילות ברצף, אבל הפעם מדובר בגלולות שפותחו במיוחד למניעת הריון וגם לדחיית המחזור החודשי.

קיבלה את אישור ה-FDA

מזכיר החברה הישראלית לאמצעי מניעה ובריאות מינית ד"ר אריה ישעיה, הסביר: "זאת למעשה הגלולה הראשונה שעברה את ה-FDA האמריקני, שהקריטריונים שם מאוד מחמירים ונעשו עבודות מסודרות". נוכח תופעות הלוואי הרבות והלא נעימות של המחזור החודשי, היתרונות של ווסת אחת בשלושה חודשים, הם ברורים ומשמעותיים.

ד"ר ישעיה הוסיף: "עד עכשיו הכניסו לראש של האנשים שאם אין מחזור משהו לא תקין, הגוף לא בסדר, והנה אנחנו עכשיו קיבלנו איזשהו בונוס. אפשר לקבל רשמית את המחזור אחת לשלושה חודשים". כדי להגיע לאפקט הרצוי, את הגלולות החדשניות נוטלים ברציפות במשך שלושה חודשים, במקום 21 יום כמו בגלולות הרגילות והן גורמות לאותן תופעות הלוואי המוכרות.