"גורו הטבעונות" נאבק למען קופי חוות מזור

ב"מאבק הקופים בישראל" גייסו את גארי יורופסקי ("ההרצאה הכי טובה שתשמעו אי פעם") למאבק הנוכחי, בכוונה של חוות מזור הישראלית להטיס 240 קופים למעבדה בארה"ב. "אסור שהזוועות יימשכו", אומר יורופסקי בסרטון שהפיצו. בחוות מזור מכנים את הפעילים "צבועים" ומדגישים: הניסויים מפוקחים ונעשים רק לצרכים רפואיים

צוות "מאבק הקופים בישראל" ממשיך במלחמה נגד חוות מזור. הפעם מנסים הפעילים למנוע משלוח של 240 קופים למעבדות מחקר בארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעבדת SNBL האמריקנית שאליה אמורים להישלח הקופים היא מעבדת מחקר חיצונית שעובדת בשביל יצרני תרופות ואמצעים רפואיים.

ב"מאבק הקופים בישראל", קבוצת אזרחים שפועלת להפסקת הסחר בקופים למטרת רווח, דורשים שבית המשפט יקפיא כליל את פעולתה של חוות מזור, עד שתתקבל החלטה בנוגע לקיומה - זאת על רקע הודעתו של היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה ויינשטיין לשר להגנת הסביבה גלעד ארדן, לפיה ניתן לבחון מדיניות שתאסור לייבא חיות בר לישראל על מנת לייצא אותן לניסויים בחו"ל, כמו גם חיות בר שנולדו בארץ בשבי.

הפעילים גייסו הפעם למאבקם את גארי יורופסקי, "גורו הטבעונות" ופעיל אמריקני למען זכויות בעלי חיים, שיגיע בקרוב לישראל. בסרטון יוטיוב בהשתתפותו מתייחס יורופסקי למשלוח הקרוב: "כבר למעלה מעשרים שנה נחטפים קופים ממאוריציוס ונשלחים לחוות מזור בישראל".

הערב: הפגנה בתל אביב

"לאחר שהקופות יולדות, נחטפים הגורים ונמכרים לתעשיות הקוסמטיקה, התרופות, הפסיכולוגיה והכימיקלים - בנוסף לקופים בוגרים", מוסיף יורופסקי בסרטון. "שם הם עוברים עינוי בניסויים אכזריים. אסור שהזוועות האלה יימשכו! הגיע הזמן לסגור את חוות מזור ולשחרר את הקופים!".

הערב ב-19:30 אמורה להתקיים הפגנה בתל אביב לעצירת המשלוח.

חוות מזור: הפעילים צבועים

בחוות מזור דוחים את הטענות נגדם. ד"ר משה בושמיץ, הווטרינר הראשי ואחד מבעלי החווה, אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "רשות שמורות הטבע והשירותים הווטרינריים בודקים ומאשרים את היעד אליו אנחנו שולחים את הקופים".

"נוח להם להתמקד בחוות מזור", הוסיף ד"ר בושמיץ. "הם חבורה של אנשים צבועים. הם פועלים נגד ניסויים בבעלי חיים - למה הם לא מפגינים נגד מי שמבצע את הניסויים? נוח להם כי אנחנו חברה מסחרית, אז הם מתנגדים וזה נשמע נהדר". בושמיץ הסביר שהטענות לפיהן הניסויים מתבצעים גם לצרכי תעשיית הקוסמטיקה אינן נכונות. "ממשלת ארה"ב מאפשרת ייבוא של בעלי חיים רק לצורך ניסויים רפואיים".

ד"ר בושמיץ דחה גם את הטענות שחוות מזור מייצאת בעלי חיים שיובאו לישראל. הוא הבהיר שה-FDA, מנהל המזון והתרופות האמריקני, הוא זה שקובע את המודל של הניסויים בבעלי חיים בארה"ב והוא גם מחייב עריכת ניסויים לפני שיווק תרופה, "כך שאם רוצים להילחם בניסויים בבעלי חיים, תעבירו חוק נגד זה בישראל ואל תילחמו במי שמגדל את הקופים".