משרד הבריאות יבדוק את הליך אשפוזו של דורון נשר

בעקבות הטענות הקשות שהעלו בני משפחתו של הבמאי דורון נשר, שעבר אירוע מוחי קשה ולא פונה על ידי מד"א, פתח משרד הבריאות בבדיקת המקרה. אנשי המשרד החלו באיסוף הממצאים ובעוד מספר ימים יפורסמו המסקנות

משרד הבריאות הודיע היום כי פתח בחקירת האירוע סביב אשפוזו של הבמאי דורון נשר בסוף השבוע. לטענת משפחתו, צוות מד"א סירב לפנותו לבית לאחר שעבר אירוע מוחי קשה בטענה שהתנגד, והם נאלצו לפנותו באופן עצמאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממשרד הבריאות נמסר כי החלה בדיקת הנושא וכי בתום איסוף הממצאים, יפורסמו מסקנות - כבר בימים הקרובים. במקביל, בבית החולים בלינסון חל שיפור קל במצבו של נשר, הוא הוצא מטיפול נמרץ ומגיב למשפחתו.  

מוקדם יותר שחזרה נילי, רעייתו של דורון נשר, את הרגעים בהם מצאה אותו שרוע בביתם על רצפת הסלון שחטף שבץ. "הוא הסתכל עליי וניסה להגיד לי משהו", היא סיפרה בראיון לגלי צה"ל. "ראיתי אותו עם פה עקום, לא מסוגל לדבר ועושה תנועות ממש מוזרות. דורון נמצא בין חיים למוות".

"גלגלנו אותו בתוך שטיח"

נילי אמרה כי הבחינה מיד שמדובר באירוע מוחי וכי בעלה מצוי בסכנת חיים: "מיד התקשרתי למד"א, הגיע אמבולנס והצוות פירש את העיוותים שלו עם הגוף כאילו הוא מתנגד לאשפוז. אמרתי להם שלא מדובר בהתנגדות, שהוא היפוכונדר וסובל מבעיה קוגניטיבית, אך הצוות לא הסכים לפנות אותו".

לדבריה, ברגעים אלו ליוותה אותה תחושה קשה של חוסר אונים, מכיוון שהתקשתה להגיש סיוע לבעלה. "זו שערורייה. רק לאחר שעה וחצי, כשדורון כבר שכב על הרצפה בלי יכולת לעמוד, הם הלכו ועזבו אותי לבד. הבחור ממד"א אמר לי: 'אני יודע שיש לו שבץ, ואני יודע שאין לכם הרבה זמן, אבל החוק לא מרשה לי לפנות אותו'. הבת שלי קראה לשכן, ויחד הצלנו אותו. גלגלנו אותו בתוך שטיח, ואמא שלי נסעה כמו אמבולנס, צפצפה ועברה את כל הרמזורים באור אדום ובכל זאת, הגענו לבית החולים מאוחר מדי בשביל לקבל עירוי. המצב החמיר מאוד".

ממד"א נמסר בתגובה כי קיימים נהלים שלא אפשרו להם לפנות את נשר במצבו. בנוסף טענו כי באזור מגוריו של נשר לא פעילה ניידת טיפול נמרץ עם צוות מתאים שיכל להרדימו ולפנותו. במד"א טוענים כי יפעלו בעתיד לשינוי הנהלים כך שיתאפשר פינויים של חולים במצבו של נשר.