"פיצוץ אוכלוסין" בתחנות ההסגר לכלבים

נדמה שהמקומות העצובים ביותר בימים האלה הם המקלטים לבעלי חיים נטושים. אלפי כלבים ממתינים בהם למשפחה מאמצת. למרבה הצער, לא כולם יזכו לכך. העמותות וגם הווטרינרים העירוניים קורסים מעומס ואפילו נאלצים לפעמים להמית כלבים בריאים

הקיץ מגיע לסיומו ועימו גובר העומס בתחנות ההסגר ובעמותות הסיוע לבעלי החיים. בעמותות מדווחים על "פיצוץ אוכלוסין" במספר בעלי החיים שננטשו על ידי בעליהם במהלך הקיץ והועברו לידיהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעמותת "תנו לחיות לחיות" דיווחו כי מתקשים לתת מענה לכלל הפניות לסיוע לכלבים במצוקה המגיעות אליהם. על אף שמדובר בעמותה הגדולה בישראל לסיוע לבעלי חיים, חבריה מדווחים על מחסור במשאבים לטיפול בהם. "לאחרונה הפסקנו את פעילות המוקד" מספרת הדר פיורנטינו העוסקת בחילוץ בעלי חיים ומשמשת כנהגת האמבולנס של העמותה.

השחקנית אורנה בנאי, הידועה בפעילותה למען זכויות בעלי החיים ציינה כי "אם מישהו מתקשר כיום לסיוע למוקד העמותה, אין אף אדם שיוכל לענות לו". על פי הנתונים, בכלביית "תנו לחיות לחיות" נמצאים יותר מ-200 כלבים הממתינים לאימוץ, בנוסף לתשעים כלבים שמטופלים במרפאות העמותה ברחבי הארץ. במקביל, גובר העומס גם על תחנות ההסגר ברשויות המקומיות המתמלאות עד אפס מקום. הדבר מעורר גם את זעמם של הוטרינרים שמאסו לדבריהם במדיניות ההזנחה שמובילה הממשלה.

ד"ר משה רפלוביץ' יו"ר ארגון הרופאים הוטרינרים ברשויות המקומיות טוען כי יותר ממאה אלף כלבים בריאים מומתים מדי שנה כתוצאה מן ההזנחה. "זוהי תוצאת ההתנהלות הבלתי אחראית של המדינה שנטשה את בעלי החיים, וגם של בעלי הכלבים שלא מעקרים ומסרסים אותם" הסביר רפלוביץ'.

ניתן לאמץ את הכלבים שנמצאים בתחנת ההסגר של השירותים הווטרינים גוש דן בצומת מסובים. טלפון לבירורים: 03-6312222

משרד החקלאות: אנו עושים רבות למען בעלי החיים

עיקר הטענות מופנות כלפי משרד החקלאות שמתעקש להשאיר תחת סמכותו את חוק צער בעלי חיים ובמקביל מעכב הצעת חוק שיאסור המתת כלבים בריאים. אתי אלטמן, דוברת "תנו לחיות לחיות" קוראת לשרת החקלאות אורית נוקד להתערב: "אני אפנה אליה את האנשים שמתקשרים אלינו לקבלת סיוע. זהו התפקיד שלה לטפל בכך", הסבירה.

מנגד הגיבו במשרד החקלאות כי הם "מבצעים פעולות לחילוץ והצלה של בעלי חיים בכל הארץ על בסיס יומי כמעט. בנוסף, פועלים במשרד לרווחת בעלי החיים באמצעות תמיכה של כחמישה מיליון שקלים בשנה במרפאות וטרינריות לעיקור וסירוס". עוד ציינו כי "משרד החקלאות הוא היחיד שיכול לאזן בין השיקולים של בריאות הציבור ובעלי החיים".