שנת הלימודים נפתחה ללא חיסונים ובדיקות

מאות אלפי תלמידים הגיעו היום לכיתות הלימוד, אך במידה ונזקקו לטיפול רפואי - לא היו יכולים לקבל אותו. חברת האמבולנסים "נטלי" שסיפקה את השירות עד לשנת הלימודים הזו, סיימה את עבודתה והתלמידים נותרו ללא השגחה רפואית. "בית המשפט הנחה אותנו למצוא נותן שירותים חדש", אמרו בתגובה במשרד הבריאות

שנת הלימודים החלה היום ללא בעיות או שביתות רחבות היקף, אך כעת מתברר כי תלמידי בתי הספר לא יחוסנו ולא יעברו בדיקות רפואיות במוסדות החינוך - לא ברור עד מתי. הסיבה: טרם נמצאה חברה שתספק את השירות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כמה שנים החליט משרד החינוך להפריט את שירותי בריאות התלמיד לכל מיני חברות פרטיות ועמותות. בשנה שעברה הינתה זאת חברת האמבולנסים "נטלי". אך עם פתיחת שנת הלימודים מתברר כי עדיין לא נמצאה חברה שתחליף את "נטלי" בהענקת השירות לבתי הספר.

לפני שישה ימים שלחה המפקחת הארצית על בריאות התלמיד במשרד הבריאות, מכתב למפקחות האזוריות וכתבה להן: "כידוע לכן, "נטלי" סיימה את עבודתה בשירות בריאות לתלמיד. קיבלתי הודעה שאחיות מפנות עדיין לחברת "נטלי" הורים שמתקשרים לברר לגבי חיסונים, ובכלל לגבי שירות. אני מבקשת שתיידעו את כל האחיות הרלוונטיות לא להפנות ל"נטלי".

מה שלא מופיע במכתב זה מי כן אחראי לשירות הזה, והתשובה היא נכון לעכשיו - אף אחד. "אין אף אחות בבתי הספר", אומרת יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן. "אני חושבת שזה שערוריה שאין כדוגמתה. בזמנו אמרו שהורים שלא יביאו את הילדים לחיסונים - יקנסו אותם - אני רוצה לדעת עכשיו את מי יקנסו כי עכשיו הילדים למעשה לא מקבלים טיפול", היא מדגישה.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "אין בעיה של אספקת שירותי עזרה ראשונה - הם מסופקים באופו שוטף. שירותי הבריאות לתלמיד, כלומר חיסונים ובדיקות רפואיות שגרתיות אכן עוכבו עם פתיחת שנת הלימודים עקב הנחיית בית המשפט לבחירת נותן שירותים חדש".