פתח תקווה: צעירה בהיריון מתקדם התמוטטה בחדר האמבטיה ומתה

תושבת פתח תקווה שהגיעה לדירת קרובת משפחתה ההרה מצאה אותה מחוסרת הכרה בחדר האמבטיה. הניסיונות המורכבים להציל את הצעירה ועוברה לא צלחו. ההערכה: האישה סבלה ממחלות רקע

ההיריון הסתיים באסון. אילוסטרציה (אימג'בנק - gettyimages)

צעירה בת 28 מפתח תקווה, שהייתה בחודשי היריון מתקדמים, נפטרה הבוקר (חמישי) בבית החולים בילינסון בעיר, לאחר שהתמוטטה בביתה. ככל הנראה סבלה האישה ממחלות רקע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הבוקר הגיעה קרובת משפחתה של הצעירה לביתה, לאחר שזו לא הגיעה לפגישה המתוכננת ביניהן. בדירה היא גילתה את האישה מחוסרת הכרה בחדר האמבטיה.

אנשי מד"א שהוזעקו למקום החלו לבצע בה פעולות החייאה מורכבות. לאור הנסיבות לא ניתן היה להורידה מהקומה השלישית באלונקה או קרש ולהמשיך את הפעולות.

הפרמדיקית שטיפלה בה, קארן ביטון, הזמינה מנוף שסייע להורידה תוך כדי החייאה, ובשלב מסוים אף ביקשה לבצע ניתוח קיסרי בשטח, כדי אולי לנסות ולהציל את העובר. לבסוף, מציינים במד"א, הוחלט כי לא יהיה נכון לעשות זאת ואי אפשר היה להציל את העובר.

"המשכנו בפעולות החייאה למעלה משעה, כדי לנסות להציל אותה ואת העובר", מספרת ביטון. "התחושות הן קשות. מלכתחילה כשרואים מקרה כזה של אשה בהריון, ועל אחת כמה וכמה אחרי הנסיונות כשכבר יודעים שאין סיכוי".

למרות המאמצים הגיעה הצעירה לבית החולים בילינסון ללא רוח חיים.