נשלל רישיונו של רופא שהחליף מפרק ירך ברגל הלא נכונה

רישונו של רופא אורתופד מבית החולים אסותא שהחליף בניתוח מפרק לרגל הלא נכונה נשלל ל-15 חודשים, כך החליט משרד הבריאות. לפני שבע שנים, האישה קמה לאחר הניתוח ואז גילתה להפתעתה שהניתוח בוצע ברגל הלא נכונה. הרכב משרד הבריאות: "רשלנות חמורה"

טעות בניתוח, ארכיון (AP)

משרד הבריאות החליט לשלול ל-15 חודשים את רישיונו של אורתופד, לאחר שבמהלך ניתוח שערך לאחת ממטופלותיו התבלבל, והחליף לה את מפרק הירך - ברגל הלא נכונה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום הבוקר בעיתון "ישראל היום", האורתופד ד"ר דרור רובינסון, ניתח באפריל 2005 בבית החולים אסותא אישה שסבלה מניוון של מפרק הירך והייתה אמורה לעבור החלפת מפרק ברגל שמאל. אבל אז, כשהתעוררה המנותחת מההרדמה היא גילתה להפתעתה כי הניתוח בוצע ברגל ימין.

לאחר שהוגשה נגדו קובלנה בגין רשלנות חמורה והתנהגות שאינה הולמת רופא, הרופא טען כי ההחלטה איזו רגל לנתח הייתה אמורה להתקבל סמוך למועד הניתוח, וכי המטופלת הסכימה לניתוח ברגל ימין. עם זאת, לאחר מכן הרופא הודה כי בניגוד לנהלים לא סימן בדיו על גופה של המנותחת את האיבר שיש לנתח.

הרכב משרד הבריאות שדן בקובלנה אמר כי "התנהלותו של הרופא בעניין שלפנינו לוקה בחוסר הגינות, שינוי גרסאות ושינוי טופס ההסכמה, והמצאת מסמכים בשיהוי בלתי מוסבר". השופט בדימוס אמנון סטרשנוב הדגיש כי "הרופא הוסיף חטא על פשע בכך שלאחר שהתרשל בצורה חמורה ביותר, עשה כל שביכולתו כדי להעלים את מחדליו ולהטיל את האשם על כתפי המטופלת". בעקבות המקרה הוחלט להפסיק באופן מיידי את עבודתו בבית החולים.