התפרצות השחפת באיכילוב: ניסיון למנוע הידבקות נוספת

לאחר בדיקות שעברו אנשי הצוות הרפואי באיכילוב, התברר כי עוד 11 רופאים נושאים את המחלה. הם מטופלים כעת באופן צמוד כדי לוודא שהמחלה לא תתפרץ. במקביל הונחו עובדי איכילוב לחבוש מסכות על פניהם לאורך כל יום העבודה

11 רופאים בבית החולים איכילוב נדבקו במחלת השחפת, ומקבלים טיפול מונע שמטרתו למנוע את התפתחות המחלה. אמש דווח לראשונה בחדשות 2 על רופאה צעירה מבית החולים שנדבקה גם היא - והחלה בקבלת טיפול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

11 אנשי הצוות הרפואי שנדבקו בשחפת מוגדרים כעת נשאים. הם מטופלים כעת באופן צמוד כדי לוודא שהמחלה לא תתפרץ. במקביל, בניסיון למנוע מקרי הידבקות נוספים של רופאים ואנשי צוות בית החולים, הונחו עובדי איכילוב לחבוש מסכות על פניהם לאורך כל יום העבודה.

החולים האפריקנים יישלחו לבדיקת חזה

אתמול פורסם במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי רופאה צעירה בבית החולים איכילוב, אם לילדים קטנים, שבמסגרת תפקידה מטפלת במסתננים מאפריקה, נדבקה לאחרונה במחלת שחפת.

רק לפני חודש וחצי מנהל בית החולים פרופסור גבי ברבש ספג ביקורת קשה על כך שהנחה את הצוותים הרפואיים לטפל במסתננים בהפרדה - והנה מתברר שההנחיות הללו היו במקומן.

בבית החולים איכילוב אמרו אמש כי למרות הביקורות, יישלחו החולים האפריקנים וגם המלווים שלהם לבדיקות חזה לפני שהם נכנסים למחלקות אחרות, כדי לוודא שהם לא חולים בשחפת.

המכתב שחולל סערה ציבורית

בראשית חודש יולי שלח פרופסור ברבש מכתב דרמטי לעובדי בית החולים, בו נאמר בין היתר כי בעקבות החלטה חדשה שהתקבלה - יוגבלו תנאי אשפוזם וביקורי משפחותיהם של מהגרי העבודה האפריקנים.

מנהל בית החולים פרסם את המכתב בשל העובדה כי בית החולים נאלץ לאחרונה להתמודד עם מקרים רבים של מחלת השחפת - שרבים מהנתינים הזרים שהגיעו ממדינות אפריקה חולים בה. בין עיקרי ההנחיות המפורטות במכתב נאמר, כי לא תורשה עוד כניסת מבקרים מאוכלוסיית מהגרי העבודה והפליטים לבית החולים. תורשה רק כניסת מטופלים למיון או לאשפוז.

עוד צויין, כי כל החולים המתאשפזים, ובכלל זה יולדות וכן הבעלים וההורים של המתאשפזים יחוייבו לעבור צילום חזה לשלילת שחפת ריאתית. פרופסור ברבש ציין במכתב שנשלח לעובדים, כי נתין זר שבדיקתו תצא תקינה - יקבל צמיד שעמו יוכל לנוע ברחבי המוסד הרפואי.