רופאה נדבקה בשחפת מעובד זר

רק לפני חודש וחצי התריע מנהל ביה"ח איכילוב כי יש לטפל במסתננים מאפריקה בהפרדה מחשש לשחפת - וכעת מתברר שהייתה לכך סיבה: רופאה צעירה בביה"ח המטפלת במסתננים נדבקה וקיים חשש כבד ש-11 עובדים נוספים בביה"ח נדבקו אף הם

רופאה צעירה בבית החולים איכילוב, אם לילדים קטנים, שבמסגרת תפקידה מטפלת במסתננים מאפריקה, נדבקה לאחרונה במחלת שחפת - כך נודע לחדשות 2. בנוסף לרופאה, קיים חשש כבד ש-11 אנשי צוות רופאי נוספים נדבקו אף הם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק לפני חודש וחצי מנהל בית החולים פרופסור גבי ברבש ספג ביקורת קשה על כך שהנחה את הצוותים הרפואיים לטפל במסתננים בהפרדה - והנה מתברר שההנחיות הללו היו במקומן.

בבית החולים איכילוב אומרים הערב כי למרות הביקורות, יישלחו החולים האפריקנים וגם המלווים שלהם לבדיקות חזה לפני שהם נכנסים למחלקות אחרות, כדי לוודא שהם לא חולים בשחפת.

המכתב שחולל סערה ציבורית

בראשית חודש יולי שלח פרופסור ברבש מכתב דרמטי לעובדי בית החולים, בו נאמר בין היתר כי בעקבות החלטה חדשה שהתקבלה - יוגבלו תנאי אשפוזם וביקורי משפחותיהם של מהגרי העבודה האפריקנים.

מנהל בית החולים פרסם את המכתב בשל העובדה כי בית החולים נאלץ לאחרונה להתמודד עם מקרים רבים של מחלת השחפת - שרבים מהנתינים הזרים שהגיעו ממדינות אפריקה חולים בה. בין עיקרי ההנחיות המפורטות במכתב נאמר, כי לא תורשה עוד כניסת מבקרים מאוכלוסיית מהגרי העבודה והפליטים לבית החולים. תורשה רק כניסת מטופלים למיון או לאשפוז.

עוד צויין, כי כל החולים המתאשפזים, ובכלל זה יולדות וכן הבעלים וההורים של המתאשפזים יחוייבו לעבור צילום חזה לשלילת שחפת ריאתית. פרופסור ברבש ציין במכתב שנשלח לעובדים, כי נתין זר שבדיקתו תצא תקינה - יקבל צמיד שעמו יוכל לנוע ברחבי המוסד הרפואי.