לאחר מות הג'ירף: הצעה לקנוס מבקרים שיאכילו בעלי חיים

ח"כ יואל חסון מקדימה לא מבזבז זמן - והודיע כי יקדם הצעת חוק הקוראת לקנוס מבקרים בגני חיות ופארקים שיאכילו בעלי חיים. לאחר מותו של הג'ירף בקרית מוצקין הוא מדגיש: "יש לבצע חקיקה על מנת להרתיע ולמנוע ממקרים כאלו להתרחש גם בעתיד"

הג'ירף ג'באר (חי פארק)

בעקבות מותו של הג'ירף ג'באר בחי פארק בקרית מוצקין, יוזם ח"כ יואל חסון (קדימה) הצעת חוק שמבקשת לקנוס מבקרים שיאכילו בעלי חיים בגן החיות בסכום של עד 5,000 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול נמצא הג'ירף ללא רוח חיים בחצר בה הוא מוחזק יחד עם ג'ירפה נוספת. לאחר נתיחה שבוצעה בגופתו התגלה כי סיבת המוות היא חסימת מעיים - שנגרמה בעקבות שקיות ביסלי ובמבה שהוגשו לו על ידי מבקרים בחי פארק.

לאחר פרסום המקרה פרסם ח"כ חסון כי בכוונתו ליזום הצעת חוק שתקבע עונש של עד 5,000 שקלים למאכילים בעלי חיים בגני חיות ופארקים.

לדברי ח"כ חסון, "מותו המיותר של הג'ירף, כמו גם מותם של עוד עשרות בעלי חיים בשנה בגני חיות כתוצאה מהאכלתם על ידי הציבור בניגוד להוראות, מחייבת חקיקה שתקבע קנס כספי. יש לבצע חקיקה על מנת להרתיע ולמנוע ממקרים כאלו להתרחש גם בעתיד, ועם חזרת הכנסת לעבודה סדירה בכוונתי להעלות הצעת חוק שכזו להצבעה".

"תחושות מאוד קשות של המטפלים"

אורן גולדברג, מנהל החי פארק, סיפר מוקדם יותר לחדשות 2 באינטרנט: "התחושות מאוד קשות הבוקר, התחושות של המטפלים. המטפלים עמדו ובכו מעל הג'ירף. זה נורא עצוב". גולדברג ציין כי בחי פארק נעשים מאמצים גדולים כדי למנוע מקרים כאלו: "יש במקום מטפלים, שומרים שמסתובבים, בכל פינה יש לנו שלטים של 'האכלה אסורה ומסוכנת'. רוב המקרים הם בסדר, מדובר בקומץ אנשים".

מעתה, מבטיח גולברג כי ברחבי החי פארק יוצבו יותר שומרים, וכי הוא לוקח חלק בניסיון לקדם את הצעת החוק שתאפשר לקנוס מבקרים. בגן החיות חוזרים ומדגישים כי יש להעביר את המסר של אי-האכלת בעלי חיים בגני חיות.