מד"א: "מחסור חמור במנות דם"

בשירותי ההצלה הכריזו על מבצע לגיוס תרומות דם, בעקבות מחסור חמור הנובע מירידה דרסטית בכמות התורמים. ככל הנראה, הסיבה היא יציאתם לחופשה של אזרחים רבים. מנכ"ל הארגון אלי בין: "אני קורא לציבור להגיע ולתרום דם"

"נמצאים במחסור חמור". ארכיון (חדשות 2)

במד"א מתריעים היום מפני מחסור חמור במנות דם, בעקבות ירידה משמעותית במספר התורמים. כמו בכל שנה, ניצבים בימים אלה אנשי מגן דוד אדום בפני הקושי העצום שבגיוס תרומות וקוראים לציבור לסייע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקוש בגיוס תרומות דם מתעורר דווקא בתקופה הזו של השנה, בגלל יציאתם לחופשה של אזרחים רבים. במגן דוד אדום אומרים כי הם לא מצליחים להגיע לממוצע היומי הרגיל של 1,200 מנות דם.

מנכ"ל מד"א: "מחסור הדם - חמור"

לנוכח הירידה החדה במספר התרומות, שעלולה לגרום לקשיים באספקת הדם לבתי החולים ולהביא לסיכון חיים, הכריזו בשירותי ההצלה על מבצע לגיוס מנות דם בכל רחבי הארץ.

"מדי שנה במהלך ימי החופש הגדול, אנו עדים לירידה דרסטית במנות בבנק הדם של מגן דוד אדום", הדגיש מנכ"ל הארגון, אלי בין. "על מנת שנוכל להמשיך ולסייע בהצלת חיים ולהעניק לכל אחד את הטיפול הראוי לו והסיוע שלו הוא נזקק, אני קורא לציבור להגיע לתחנות מד"א ולאתרים שבהם נערכות התרמות ולתדרום דם בהקדם".

עוד הוסיף מנכ"ל מד"א, כי "מחסור הדם שבו אנו נמצאים כעת הוא חמור ועלול לפגוע ביכולת הצלת החיים של מי שיזדקקו לה".

בשל המחסור הקיים, מבקשים בשירותי הדם של מד"א מהציבור לבוא ולתרום דם באתרי ההתרמה המתפרסמים מידי יום באתר האינטרנט של מד"א www.mdais.org.