קשיים בגיוס תרומות לביה"ח זיו בצפת: "כשיגיע תורם - נחליף את השם"

בבית החולים זיו בצפת מתחננים, אין מילה נעימה יותר לתאר את זה, לתורמים שבעזרתם יהיה ניתן לסיים את בניית בית החולים לילדים ועוד מחלקות שקיומן נחשב ברור מאליו כמעט בכל בית חולים במרכז. לשם כך, הציבו מחיר על שמו של בית החולים, שלאחר מאה שנים אולי ישתנה

לא רק בגלל הקרבה לעיר המקובלים, מתפללים במרכז הרפואי זיו בצפת. בחודשים האחרונים, בשל הקיצוצים בתקציב וחוסר הצלחה בגיוס תורמים, נעצרה בנייתם של חדר אשפוז ממוגן ובית החולים לילדים. כעת מציעים בזיו: "בית החולים ייקרא על שמו של מי שיתרום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"איבדנו את הבושה", אומר מאיר מוסקוביץ' מאגודת ידידי בית החולים. "כל מי שיתרום על פי סולם שנקבע מראש, אולי עם הנחה מסוימת, בית החולים הזה ייקרא על שמו. התורמים הגדולים לא מגיעים לכאן בגלל שעוברים כאן מעט אנשים. הם מעדיפים ששמם יתנוסס על גבי בתי חולים ומרכזים רפואיים אחרים", הוא טוען.

גם קולות המלחמה המתקרבת לא מוסיפים לשקט של הרופאים. רק נזכיר, שבמהלך מלחמת לבנון השנייה פגעה קטיושה באחד מחדרי הניתוח - וגם כיום לא ערוכים בבית החולים למתקפת טילים. "חבל מאוד אם בנייתו של המרכז לא תסתיים", אומר פרופ' אנטוני לודר.

בבית החולים הדגישו כי כדי שבית החולים יוכל להציע לתושבי הצפון שירותים דומים לבתי החולים במרכז כמו מכשיר MRI או מחלקת הקרנות לחולי סרטן, הוא זקוק לסכום של 80 מיליון שקלים. סכום מגוחך במונחי תקציב ממשלתי - אבל כרגע נשאר בית החולים חשוף, ובלתי מוגן.

משרד הבריאות מסר בתגובה: קיצוצים בתקציבי השנתיים האחרונות פגעו בתקציבים המיועדים לפרויקטים.