לא סירסתם את הכלב? תשלמו 400 ש"ח

הקטנת הגירעון ברשויות תיעשה על גבם של הכלבים? החל משנת 2013 תעמוד אגרת הרישוי לכלבים לא מסורסים או מעוקרים על יותר מ-400 שקלים, עלייה של פי 3 מהנהוג היום. "אנשים לא יחסנו ותהיה התפרצות כלבת", חוזים הווטרינרים

לא סירסתם - תשלמו ביוקר (חדשות 2)

במסגרת הגזירות הכלכליות עברה בשקט בשקט, מתחת לרדאר, החלטה שיכולה לפגוע בכיסם של כ-150 אלף ישראלים. החל משנת 2013, תעלה ב-300% תשלום אגרת הרישוי להחזקת כלב - לאלה מהם שלא עברו סירוס או עיקור, ותעמוד על סכום של יותר מ-400 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כעת, מנסים שורה ארוכה של וטרינרים לצאת נגד היוזמה ולהוריד בחזרה את המחיר. "החוק הזה הוא כחלק מצעדי הממשלה להורדת הגירעון ברשויות המקומיות", אמר ד"ר יוני ליטוין בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הממשלה טוענת שמדובר בצעד כדי לעודד עיקורים או סירוסים, אבל זה רק יביא להתפרצות של כלבת כי אנשים לא יחסנו את כלביהם".

הקמפיין של הווטרינרים, תחת הכותרת "הכלבה שלי אינה כלבה חולבת", יצא לדרך תוך שהם מנסים להחתים את בעלי הכלבים על עצומה שתישלח למשרד החקלאות האחראי על השירותים הוטרינרים. הרופאים אף מציעים מספר פתרונות יצירתיים להתמודדות עם העלאת האגרה כמו למשל פריסת התשלום לאורך מספר שנים ומניעת הטלת המס על כלבים מבוגרים שניתוח כזה יסכן את חייהם.