יש פיתרון לקמטים - טיפול בצלוליטיס

זו לא מתיחה: ניסוי שנערך על אחיות בית החולים קפלן ברחובות במכשיר שנועד לטיפול בצלוליטיס, הביא לשיפור משמעותי דווקא בהעלמת והקטנת קמטים על העור. המכשיר, שמחמם את השכבה התחתונה של העור, הפחית את דרגת הקמטים ללא צורך בהליך כירורגי ואשפוז ואף קיבל את אישור ה-FDA האמריקני

הסוף לקמטים? אילוסטרציה (רויטרס)

מי שביקר מספר פעמים בבית החולים קפלן ברחובות בשנה האחרונה, ודאי יבחין שהאחיות בבית החולים נראות צעירות יותר. הסיבה לא נעוצה במזג האוויר, או בהשפעות של השמש על העור בעיר, אלא בניסוי שנערך על האחיות שעובדות בבית החולים, ממנו עלה - שטיפול בצלוליטיס מפחית את הקמטים בעור הפנים, כפי שפורסם הבוקר ב"ישראל היום".

37 אחיות השתתפו בניסוי, בו נעשה שימוש במכשיר חדש, שנועד במקור להצרת היקפים ולטיפול בצלוליטיס. בסך הכל השתתפו במחקר 72 נשים בגילאי 36-65, והן קיבלו שבעה עד שמונה טיפולים במשך כשמונה חודשים.

המכשיר, הקרוי "אפולו", מחמם את השכבה התחתונה של העור באמצעות גלי רדיו ומביא להיעלמות קמטים קטנים. האחיות צולמו לפני ואחרי הטיפולים והצילומים ונשלחו לשני צוותי מומחים שאינם שותפים בניסוי לצורך הערכה. אלה מצאו שיפור רב הן במצב העור והן בעומק הקמטים. בדירוג המשמש רופאי עור, נמצא שיפור של יותר מציון אחד כך שקמטים שדורגו לפני הניסוי כ"עומק בינוני", הוגדרו לבסוף כקמטים קלים בלבד.

בעקבות הניסוי, שנערך במקביל בבית החולים קפלן ובמרכז לרפואה אסתטית בפילדלפיה, המכשיר קיבל את אישור מנהל התרופות האמריקני ה-FDA. "הטיפול לא בא להחליף ניתוח, אלא לענות על צורך בטיפול פשוט שאינו דורש התערבות כירורגית וריתוק למיטה למשך שבועיים", אמר ד"ר עמוס לויאב , מנהל המחלקה לכירוגיה פלסטית בקפלן ויו"ר איגוד הפלסטיקאים.

אז איך זה עובד? "המכשיר מפעיל מערכת 'הונאה', וגורם לגוף לחשוב שהחימום הוא סוג של פצע", הסביר ד"ר לויאב. "לאזור מתחילים להגיע תאים שמפרישים קולגן, תאי גזע, הורמון גדילה ותאים נוספים, ונוצרת הפרשה מוגברת של החלבון קולגן, שמוביל למיצוק ולהתחדשות של האזור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת